11.03.2021

Yorgos Lanthimos ve Emma Stone Yeniden Bir Arada

Haber: Ayça ÖZLEN

The Favorite’ın Yönetmeni Yorgos Lanthimos, Emma Stone’lu Yeni Filmi için Willem Dafoe ile Görüşmelerde

Yorgos Lanthimos’un Emma Stone’lu Poor Things adını taşıyan yeni filminde rol alması için Willem Dafoe ile görüşülüyor.

2018 yılında 10 dalda Oscar’a aday olan The Favourite (Sarayın Gözdesi) ile adından söz ettiren Yunan yönetmen Lanthimos, geçtiğimiz ay yeni filmi Poor Things için Emma Stone ile iş birliği yapmıştı.

Şimdilerde ise Stone ile başrolü paylaşacak Willem Dafoe ile görüşmelerde. Filmde şu anda Dafoe’nun oynayacağı bilinmiyor. Yapımcı şirket Searchlight, konu ile ilişkin yorum yapmadı. İş birliği yapılması durumunda Poor Things’te, Emma Stone ile Willem Dafoe başrolleri paylaşacak.

Poor Things’in Çekimlerine Sonbahar’da Başlanacak

Lanthimos’un yazıp yöneteceği Poor Things’te Emma Stone, özgür ruhlu bir kadın olan Bella rolünde. Film bir Viktorya dönemi aşk, keşif ve bilimsel cüretkâr hikâyesine odaklanıyor. Poor Things, Bella’nın kafatasına bir fetüsün beyni yerleştirildikten sonra yeniden canlandırılması ve bir tür Frankenstine’ın canavarına dönüşmesini konu alıyor. Aslında ismi Victorian olan Bella, istismarcı kocasından kaçarak intihar etmiş ve yeniden doğmuş ve Bella’ya dönüşmüştür. Bu yüzden Bella’nın zihin yaşı bir çocuğunkiyle aynıdır.

The Favourite, The Great, Doctor Doctor, Puberty Blues gibi yapımların yazarı Tony McNamara, Poor Things’in senaryosunu kaleme alıp uyarlayan isim olacak.

Searchlight Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği Poor Things’in çekimleri bu yılın sonbahar aylarında başlayacaksa, vizyon tarihi ise 2022 yılı olacak gibi görünüyor.

Kaynak: Deadline