01.05.2016

Sinema Yazarlarından 2015 Listeleri

2015 filmleri

2015 filmleri

Sinema Yazarlarından 2015 Yılı Değerlendirmeleri

2015 geride kalırken tüm bir yılın sinema olaylarını gözden geçirmek; filmleri hatırlayarak iyileri, kötüleri, hayal kırıklıklarını tespit etmek geleneksel sinemasever beklentilerindendir. Biz de sinema yazarlarından 2015’in vizyon ve festival filmleri içinde en sevdikleri, beğendikleri veya kendileri için hayal kırıklığı yaratan filmleri düşünmelerini istedik. Onlar da beş iyi, üç kötü, üç hayal kırıklığı yaratan filmi sizler için bir araya getirdi.

Biliyoruz, bu tarz sınırlı listeleri düşünmek, filmleri birbirinden ayırmak çok zor. Üstelik sayılar sınırlı da olunca her birimizin liste dışında bırakmak zorunda kaldığımız filmler oluyor. Ancak bu listeler de sinemaseverlere rehber olma yönü taşıyor. Her birimiz sinema yazmamızın dışında aynı zamanda sıkı sinemaseverleriz, o yüzden o heyecanı iyi biliriz. Sizlere de rehber oluyorsak ne mutlu bize…

Bu güzel dosya için bize liste oluşturan sevgili sinema yazarları Ahmet Belkıran, Ali Deniz Şensöz, Ali Ercivan, Ali Hakan, Ali Ulvi Uyanık, Alper Turgut, Burak Göral, Engin Ertan, Ercan Dalkılıç, Gökhan Gök, Halil İbrahim Sağlam, Hande Kara, Hilal Çetinder, Kaan Karsan, Kaya Özkaracalar, Kerem Akça, Melis Zararsız, Murat Özer, Müjde Işıl, Selin Gürel, Serdar Akbıyık, Serkan Çellik, Tuğçe Madayanti Dizici ve Uğur Vardan‘a teşekkür ederiz.

*Yazarlar, isim sırasına göre sıralanmıştır.