11.02.2017

Lars Von Trier’in The House That Jack Built’inten İlginç Bir Görsel Yayınlandı

Sinemanın aykırı isminin yeni projesi, The House That Jack Built .

Oldukça sansasyon yaratan filmlere ve açıklamalara imza atan, sinemanın aykırı ismi Lars Von Trier çok özletmeden yeni projesi ile sinemaya dönüyor. Hayranlarını sinemaya ara verdiğini söyleyerek oldukça üzen Lars Von Trier, bu ayrılık kararının ardından The House That Jack Built adlı proje ile yüreklere su serpmişti. Dört yıllık aranın ardından tekrar beyaz perdede arz-ı endam edecek Von Trier, henüz çekimlere başlamadı ancak bir görsel yayınlayarak heyecan yarattı.

Süper zekalı bir katilin 12 yıllık hayatı perdede.

Lars Von Trier’in bir kez daha senarist ve yönetmenliğini üstleneceği The House That Jack Built, Jack ismindeki süper zekalı bir katilin 12 yıllık hayat sürecini yine karakterin bakış açısından izleyeceğimiz film, Von Trier’in eşsiz bakışıyla beyaz perdeye aktarılacak.

Başrollerinde Jack Dillon ve Bruno Ganz‘ın yer alacağı duyurulan filmin çekimlerine geçtiğimiz sonbahar aylarında başlanması beklense de çekimler henüz başlamış değil. Konusuyla ve tabii ki Von Trier’in içinde olmasıyla dikkat çeken filmin şu sıralarda gerçekleşen Berlin Film Festivali’nde yapımcı ve dağıtıcı bulması bekleniyor.

 Variety‘da Lars von Trier’in ‘The House That Jack Built’in çekimlerine özel, sinematik referanslı bir fotoğraf çektim.’ notuyla bir görsel yayınlandı. Çekimleri İsveç’in Trollhättan ve Danimarka’nın Kopenhag kentlerinde gerçekleşecek The House That Jack Built’in 2018 yılında vizyona girmesi bekleniyor.