21.07.2017

Amazon’dan Agatha Christie Atağı

Ordeal by Innocence

Amazon Birçok Agatha Christie Dizisi Çekiyor

İlk dizi Bill Nighy ve Alice Eve’in olduğu Ordeal by Innocence olacak.

İnternet üzerinden yayın yapan Amazon, efsane yazarın eserlerine dayanan bir çok dizi yapacaklarını duyurdu, bunlardan ilki yapımına İngiltere’de çoktan başlanan ve Bill Nighy, Alice Eve, Ed Westwick gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı Ordeal by Innocence olacak.

Christie’nin torununun oğlu tarafından işletilen ve yazarın yazınsal ve medya haklarını idare eden Agahta Christie Limited ile anlaşan Amazon’un amacı daha fazla orijinal öneriler sunmak.

Ordeal by Innocence, Argyll ailesini anlatıyor. Ailenin kara koyunu Jack Argyll bir sene önce ailenin reisi kadını öldürmekle suçlanıyor, fakat sonra kapılarında bir gün bir adam belirip Jack’in masum olduğunu iddia ediyor. Aile bu haberle ve katilin hâlâ aralarında olabileceği gerçeğiyle yüzleşiyor.

Dizinin oyuncuları, Ella Purnell (Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children), Matthew Goode (The Good Wife), Catherine Keener (Get Out), Luke Treadaway (Fortitude), Eleanor Tomlinson (Poldark) ve Morven Christie’den (The A Word) oluşuyor.

Daha önce BBC One için And Then There Were None ve The Witness for the Prosecution adaptasyonlarında çalışan Sarah Phelps, Ordeal by Innocence’ın baş yapımcısı olacak.

Haber: İrem Yurtsever
Kaynak: Entertainment Weekly