12.05.2018

A Quiet Place’in Devam Halkasında Seyirciyi Neler Bekliyor?

Aynı Zaman Diliminde Başka Hayatlar

Bu yıl gişede en yüksek karı elde eden filmlerden A Quiet Place‘in devam halkası için kollar sıvandı çoktan. 17 milyon dolarlık mütevazı bütçesine karşılık dünya çapında 213 milyon dolar elde etmeyi başaran korku filminin devam halkasında neler olacağına dair kimi ipuçları bizzat filmin yönetmeninden geldi.

“The Office” dizisiyle tanıdığımız 3 Emmy adayı John Krasinski’nin yönetmenliğini ve başrolünü üstlendiği ve senaristlerin de arasında bulunduğu filmin devam halkası hakkında merak edilenler cevaplanıyor. Devam halkasının, ilk filmdeki ailenin yaşantısını anlatmaya devam etmektense hayat değiştiren saldırıdan sağ çıkan diğer kişilerin hayatlarına odaklanabileceğinin ipuçlarını bizzat Krasinski verdi.

“Filmle ilgili sevdiğim, filmi yaparken aklımın sürekli kaydığı nokta ateşin diğer ucundakilerin kimler olduğuydu. Filmdeki baba ateşi yaktığında uzaklardaki diğer ateşler de yanıyor. Bu insanlar nasıl hayatta kaldı? Filmdeki yaşlı adam nasıl hayatta kaldı?” diyen yönetmen, “İlk filmdeki karakterlerin yaşadığı ekstrem koşulların altında bunu ele almaya imkan yok. Aynı zaman diliminde başka bir yerde neler olduğunu görmek ilginç olurdu” diye konuştu.

A Quite Place (Sessiz Bir Yer) yaratıkların istilasına uğramış post apokaliptik evrende geçiyordu. Ormanın içindeki evlerinde hayata tutunmaya çalışan ailenin tek yapması gereken sessiz olmalarıydı. Zira sadece duyabilen yaratıkların saldırısından ancak bu şekilde kurtulmaları mümkündü. Yarattığı atmosferle nefes kesen A Quiet Place, devam halkasında da aynı etkiyi bakalım gösterecek mi?