11.09.2017

Adana Film Festivali’nde Akdeniz Ötesi Filmleri

Akdeniz’e Kıyısı Olan Ülkelerin Filmleri Adana’da Buluşuyor

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve ülkemizin en önemli uluslararası sinema festivallerinden olan Adana Film Festivali’nde Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin filmleri Akdeniz Ötesi Bölümünde buluşacak. Bu bölümdeFilistin, İtalya, Fas ve Tunus’tan toplam dört film Türkiye prömiyerini yapacak.

Filistinli Yönetmen RaedAndoni’nin yönettiği, 2017 Berlin Film Festivali’nde En İyi Belgesel Ödülünü kazanan GhostHunting’de Moskobiya’nınRamallah’taki kıyımını yeniden kurguluyor.

Adana’da Akdeniz Filmleri Şöleni

2017 Cannes Film Festivali’nden iki sene önce Mustang’inde aldığı Label Europa Cinemas ödülü ile dönen, Yönetmen Jonas Carpignano’nun iddalı filmi A Ciambra’da genç bir çingenenin gözünden İtalyan mahalle yaşamı anlatılıyor.

2017 Berlin Film Festivali’nde çok beğenilen Yönetmen Hicram Lasri’nin eleştirel filmi Headbang Lullaby Fas sinemasını temsilen Adana’da gösteriliyor.

2017 Cannes Film Festivali’nde Belirli Bir Bakış Bölümünde gösterilip tartışma yaratan, Khaled Walid Barsaoui ve Kaouther Ben Hania’nın yönettiği Beauty and the Dogs filmi Akdeniz Ötesi bölümündeki son film olarak Adana izleyicisiyle buluşacak.