28.01.2022

Agatha Christie Uyarlaması Nil’de Ölüm 11 Şubat’ta Sinemalarda

Nil’de Ölüm: Cinayet Sadece Bir Başlangıçtı

Agatha Christie’nin 1937 tarihli romanından uyarlanan Twentieth Century Stüdyoları’nın “Nil’de Ölüm” filmi, Kenneth Branagh’ın yönettiği, takıntılı aşkın tetiklediği duygusal kaos ve ölümcül sonuçları konu alan cüretkâr bir gizem-gerilim filmi. Belçikalı dedektif Hercule Poirot’un göz alıcı bir nehir vapurundaki Mısır tatili, mükemmel bir çiftin huzurlu balayı trajik bir şekilde yarıda kesildiğinde korkunç bir katil arayışına dönüşür.

Arka planında uçsuz bucaksız çöllerin ve görkemli Giza piramitlerinin destansı manzarasıyla geçen bu dizginlenmemiş tutku ve aciz kıskançlık hikayesi, kusursuz giyimli gezginlerden oluşan kozmopolit bir grup ve izleyicileri şok edici finale kadar tahmine zorlayacak dolambaçlı olaylar içeriyor.

“Nil’de Ölüm”, küresel hit “Doğu Ekspresinde Cinayet” in arkasındaki film yapım ekibini yeniden bir araya getiriyor ve beş kez Akademi Ödülü adayı Kenneth Branagh, ikonik dedektif Hercule Poirot karakteriyle baş rolde yer alıyor. Ona, Tom Bateman, dört kez Oscar® adayı Annette Bening, Russell Brand, Ali Fazal, Dawn French, Gal Gadot, Armie Hammer, Rose Leslie, Emma Mackey, Sophie Okonedo, Jennifer Saunders ve Letitia Wright gibi yıldızlardan oluşan bir şüpheliler kadrosu eşlik ediyor.

Michael Green’in Christie’nin romanından uyarladığı senaryo ile “Nil’de Ölüm” in yapımcılığını Ridley Scott, Mark Gordon, Simon Kinberg, Kenneth Branagh, Judy Hofflund ve Kevin J. Walsh, idari yapımcılığı ise Matthew Jenkins, James Prichard ve Mathew Prichard üstleniyor.

Filmin resmi fragmanı