22.10.2021

Alec Baldwin Film Setinde Ölüme Sebep Oldu

Film Setinde Korkunç Kaza

Film setinde korkunç bir kaza meydana geldi. Ünlü oyuncu Alec Baldwin, Rust isimli yeni filminin setinde kurusıkı silahın ateşlenmesiyle görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümüne sebep oldu. Olayda, yönetmen Joel Souza da yaralandı.

Görüntü yönetmeni Halyna Hutchins, helikopter ambulansla hastaneye kaldırıldı ancak doktorların yoğun çabasına rağmen kurtarılamadı. Yönetmen Joel Souza ise yoğun bakımda tedavi görüyor.

New Mexico eyaletinde gerçekleşen filmin çekimleri askıya alındı. Prodüksiyon ekibi ilgili olayın kaza olduğu hakkında açıklama yaptı, soruşturma açıldı ancak henüz resmi bir suçlama yapılmadı.

Benzer olay 1993 yılında The Crow isimli film setinde yaşanmış ve Brandon Lee 28 yaşında hayatını kaybetmişti. Hollywood’un böyle trajik bir olaydan ders almamış olması korkunç.

Güncelleme*

Alec Baldwin, Rust isimli filmin setinde görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümü ve yönetmen Joel Souza’nın hastaneye kaldırılmasıyla sonuçlanan trajik kazayla ilgili Twitter’daki sessizliğini bozdu.

Baldwin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Eşimiz, annemiz ve çok sevdiğimiz meslektaşımız Halyna Hutchins’in hayatını alan trajik kazayla ilgili şokumu ve üzüntümü anlatacak söz bulamıyorum” dedi. “Bu trajedinin nasıl gerçekleştiğini ele almak için polis soruşturmasıyla tam işbirliği yapıyorum ve kocasıyla temas halindeyim, ona ve ailesine desteğimi sunuyorum.”

Baldwin, “Kocası, oğulları ve Halyna’yı tanıyan ve seven herkes için kalbim kırık” diye ekledi.