30.06.2016

Babaannem

Serkan Özarslan’ın yönetmenliğini yaptığı, oyuncu kadrosunda Meral Çetinkaya, Mehmet Can Mincinozlu, Tuna Kiremitçi ile Özgül Koşar’ın yer aldığı Babaannem 01 Temmuz 2016 tarihinde vizyona giriyor.

Film kâğıtların geri dönüşümü üzerinden bir insanın değişimini anlatıyor. İstanbul’da, özellikle akşam vakitlerinde karşılaştığımız kâğıt toplayıcılarının da hikayesi film oldu. Aslında film, tamamen kağıt toplayıcıların dramını anlatmıyor. Babaannem, kâğıtların geri dönüşümü üzerinden bir insanın dönüşümüne, mazide yaşadıklarına ve iç hesaplaşmalarına odaklanıyor.

Mehmet varlıklı bir ailenin çocuğudur. Bir gece trafik kazasında annesini ve babasını kaybeder. Başına gelen bu kötü olay aslında onun için çok zor bir sürecin başlangıcıdır. Mehmet bir süre sonra annesinin ve babasının yaptığı dolandırıcılıklar yüzünden her şeyini kaybeder ve bir gece hayatına son vermeyi dener. Hastanede gözlerini açtığında karşısında babaannesi Zehra Hanımı bulur. Babaannesi ona bundan sonraki tüm hayatını onu iyileştirmeye adayacağını söyler.

Zehra Hanım, Mehmet’i alarak babasından kalma İstanbul’daki derme çatma eve gelir. Ailesinin yaptıklarından utanan ve bununla başa çıkamadığı için intihar eden Mehmet iyileşebilecek midir?

Babaannem