17.12.2018

Başka Sinema’dan Yıl Başı Güzelliği

Başka Sinema’dan sinemaseverlere Başka 1 Ocak

Başka Sinema, sosyal medya hesabından 1 Ocak’ta sinemaseverler için hazırladığı sürprizi duyurdu. Duyuruya göre “Beautiful Boy”, “Wildlife” ve “Sibel”, Kadıköy Sineması, Beyoğlu Sineması, Altunizade Capitol, Etiler Akmerkez ve Ankara Büyülü Fener Kızılay’da 1 Ocak’ta gösterilecek. 

Beautiful Boy

The Broken Circle Breakdown ve Belgica ile kendine hayran kitlesi yaratan Belçikalı yönetmen Felix Van Groeningen’in yönettiği, oyuncu kadrosunda ise yeteneğini yıllardır kanıtlamış olan Steve Carell ve 2017’nin keşfi Timothée Chalamet’nin olduğu, drama Beautiful Boy…

Tweak: Growing Up on Methamphetamines adlı eserden uyarlanan Beautiful Boy, uyuşturucu bağımlılığıyla boğuşan Nic Sheff adlı bir genci odağına alıyor. Filmin karakteri gerçek hayatta da eserin yazarı. Yani karşımızda gerçek yaşam öyküsünden yola çıkan bir dram var.

Wildlife

Ülkemizde Yangın Yeri adıyla vizyona girecek olan filmin konnusu kısaca şöyle: Montana’nın küçük bir kasabasında yaşamakta olan Brinson alesinin temeli, evin annesi Jeanette’tir. Profesyonel bir golfçü olan evin babası Jerry ani bir şekilde işini kaybedince egosu zedelenir ve morali dibe vurur. Sonuç olarak Jerry yakınlarda çıkan dev bir orman yangınıyla mücadeleye yardım etmek için ailesini geride bırakır. Jeanette ve oğlu Joe’yu kendi başlarına bırakan Jerry’nin gidişi, Joe’nun duygusal dünyasını derinden etkileyecek ve zamanından hızlı büyümesini sağlayacaktır

Filmin yönetmenliğini ise güçlü oyunculuğu ile tanıdığımız Paul Dano yapıyor. Senaryo Paul Dano ve Zoe Kazan‘ın imzasını taşıyor.

Sibel

Kuşköy’de yaşayan ve ıslık diliyle konuşan 25 yaşındaki Sibel’in, ormanda bir yabancıyla karşılaşmasının ardından yaşadığı değişimi anlatan Sibel, Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti’nin üçüncü uzun metrajı. Filmdeki performansıyla 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nde ve 55. Ulusal Yarışma’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Damla Sönmez’e, Emin Gürsoy, Erkan Kolçak Köstendil, Elit İşcan, Meral Çetinkaya ve Gülçin Kültür Şahin eşlik ediyor.