24.05.2022

Baz Luhrmann’ın “Elvis”inden Yepyeni Fragman

Elvis, Baz Luhrmann’ın, başrollerinde Austin Butler ve Oscar ödüllü Tom Hanks’in yer aldığı, Elvis Presley’in hayatını ve müziğini araştırarak konu alan, epik bir sinema gösterisi olarak karşımızda.

Gerçek bir sinematik drama olan film, esrarengiz menajeri Albay Tom Parker (Hanks) ile sıradışı ilişkisi üzerinden Elvis Presley’in (Butler) hayatını ve müziğini konu alıyor.

Hikâye, Amerika’da gelişen kültürel manzara ve masumiyetin kaybolmaya başladığı zeminde, Presley’in şöhrete yükselişinden, benzeri görülmemiş bir yıldıza dönüştüğü 20 yılı aşkın sürede, Presley ve Butler’ın arasındaki karmaşık ilişkinin dinamiğini gözler önüne seriyor. Bu yolculuğun merkezinde Elvis’in hayatındaki en önemli ve etkili insanlardan biri olan Priscilla Presley (Olivia DeJonge) de yer alıyor.

Elvis, Türkiye’de 24 Haziran 2022’de vizyona girecek.

Başrollerdeki Butler ve Hanks’in yanında, ödüllü tiyatro oyuncusu Helen Thomson Elvis’in annesi Gladys’i, Richard Roxburgh Elvis’in babası Vernon’u, DeJonge Priscilla’yı canlandırıyorlar. Luke Bracey Jerry Schilling rolünde, Natasha Bassett Dixie Locke rolünde, David Wenham Hank Snow rolünde, Kelvin Harrison Jr. B.B. King rolünde, Xavier Samuel Scotty Moore rolünde ve Kodi Smit-McPhee Jimmie Rodgers Snow rolünde karşımıza çıkıyorlar.

Oscar adayı Luhrmann filmi, Baz Luhrmann & Sam Bromell ve Baz Luhrmann & Craig Pearce ve Jeremy Doner’in yazdıkları senaryodan yönetti. Filmin hikâyesi Baz Luhrmann ve Jeremy Doner’e ait. Filmin yapımcıları; Luhrmann, Oscar ödüllü Catherine Martin, Gail Berman, Patrick McCormick ve Schuyler Weiss. Filmin yönetici yapımcıları; Toby Emmerich, Courtenay Valenti ve Kevin McCormick.

Yönetmenin kamera arkasındaki ekibinde yer alan isimlerse şöyle sıralanıyor; görüntü yönetmeni Mandy Walker (“Mulan,” “Australia”), Oscar ödüllü yapım ve kostüm tasarımcısı Catherine Martin (“The Great Gatsby,” “Moulin Rouge!”), yapım tasarımcısı Karen Murphy (“A Star Is Born”), editörler Matt Villa (“The Great Gatsby,” “Australia”) ve Jonathan Redmond (“The Great Gatsby”), Oscar-adayı görsel efektler süpervizörü Thomas Wood (“Mad Max: Fury Road”), müzik süpervizörü Anton Monsted (“Australia,” “Moulin Rouge!”) ve kompozitör Elliott Wheeler (“The Get Down”).

“Elvis”in ana çekimleri Queensland, Avustralya’da, Queensland ve Avustralya Hükümetleri’nin desteğiyle yapıldı.

Warner Bros. Pictures Sunar, Bir Bazmark Yapımı, Bir Jackal Group Yapımı, Bir Baz Luhrmann Filmi, “Elvis”. “Elvis” bütün dünyada Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılacak. 22 Haziran 2022’den itibaren bütün dünyada vizyona girmeye başlayacak olan film, Kuzey Amerika’da ve Türkiye’de 24 Haziran 2022’de vizyona girecek.