13.02.2019

Beykoz Kundura Sinema’da Dopdolu Bir Program

Beykoz’da yer alan Kundura Sinema’da şubat ayı programı birbirinden ilginç film seçkileri ile devam ediyor. Şubat ayının programında ikisi belgesel olmak üzere beş yeni film izleyiciler ile buluşuyor. Şubat ayı yenilikleri arasında programa eklenen 13.30 seansları ve hafta içi gösterimleri de izleyicileri Kundura Sinema’da bekliyor.

Filmlerle Şehirlerden Şehirlere Yolculuk

İzleyiciler Polonyalı yönetmen Ewa Podgórska ’nın 2018 yapımı Diagnosis belgeseli ile bir şehrin bilinçaltına inerken, Jim Jarmusch ’un 1991 yapımı Dünyada Bir Gece ile Los Angeles, New York, Paris , Roma ve Helsinki ‘deki şehri turlayan taksi şoförlerinin hikâyelerine konuk olacak. 2018 yapımı, yönetmen Juho-Pekka Tanskanen’in belgesel ilk filmi Barselona’yı Beklerken ’ de evsiz bir adamın gözünden Barselona şehri izleyicilerle buluşacak. Yaşayan en büyük yönetmenlerden Martin Scorsese’nin klasiklerinden 1976 yapımı Taksi Şoförü , geceleri New York ’un bütün sokaklarını dolaşan taksi şoförü Travis Bickle’in hayatına izleyicileri konuk edecek. Odağına bir başka taksicinin hikayesini konu alan yönetmen Michael Mann’ın 2004 yapımı Tetikçinin Gecesi filminde ise soğukkanlı kiralık katil Vincent ile sürekli hayallerini erteleyen taksi şoförü Max’in gece boyunca Los Angeles şehrinde süren macerası
anlatılıyor.

Kundura Sinema  Sevgililer Günü Seçkisi

14-17 Şubat 2019 arasında Sevgililer Günü’ne özel bir seçki yer alacak. Yönetmen Leo McCarey’in 1957 yapımı Unutulmayan Aşk filmi çapkın Nickie Ferrante ve caz sanatçısı Terry McKay’in nefes kesen aşk hikâyesini konu alıyor. Birbirlerine duydukları aşkın kanıtlanması New York şehrinin ünlü gökdeleni Empire
State’deki buluşmaya bağlıdır.

1942 yapımı yönetmen Michael Curtiz’in hafızalardan silinmeyen Kazablanka filmi ise İkinci Dünya savaşı sırasında Fas’ın Kazablanka kentinde Hitler’den kaçan Avrupalıları anlatıyor. Ana karakter Rick Blaine’in eski aşkı Ilsa ve direniş lideri kocası Victor Laszlo ile karşılaşmasını konu alan filmde Rick, Ilsa ve Victor’un şehirden kaçmalarını sağlayabilecek tek kişidir.

William Wyler’ın 1953 yapımı, dönemin en eğlenceli filmleri arasında gösterilen Roma Tatili filminde modern zaman prensesi Ann’in Roma macerası izleyiciler ile buluşuyor. Audrey Hepburn’e En İyi Kadın Kadın Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazandıran Roma Tatili, tek başına Roma’yı keşfe çıkan Ann ve gazeteci olduğunu gizleyen Joe’un aşk hikâyesini anlatıyor.

Özel Gösterimler

Ayrıca Ocak ayı içinde başlayan özel gösterimler Şubat ayında da devam ediyor. 22 Şubat 2019 gününün özel gösterimi Ocak ayındaki gibi Billy Wilder’ın 1959 yapımı restorasyonu yeni tamamlanmış Bazıları Sıcak Sever filmi. Başrollerinde Tony Curtis, Jack Lemmon ve Marilyn Monroe’nun yer aldığı,
gangsterlerden kaçmak için kadın kılığına giren işsiz müzisyenler Joe ve Jerry’nin başına gelenleri konu alan filmi kaçıranlar için ikinci bir fırsat Şubat ayında Kundura Sinema’da.

Devam Eden Gösterimler

Ayrıca Kundura Sinema’nın programında gösterimi devam eden filmler de var.

Agnes Varda ’nın 1962 yapımı kült filmi 5’ten 7’ye Cléo 60’lı yılların Paris’inde geçiyor. Hastanenin önünde biyopsi sonuçlarını bekleyen genç ve güzel şarkıcı Cléo’nun sabah saat 5’ten 6 buçuğa kadarki gezintisini gözler önüne seriyor.

1975 yapımı Bir Çakalın Yolculuğu ’nda yönetmen Djibril Diop Mambéty Fransa’ya gitmek üzere Senegal’in Dakar kentinden ayrılmaya karar veren iki âşığı konu alıyor.

Geçmişi Olmayan Adam’da, Fin sinemasının ünlü melankolik yönetmeni Aki Kaurasmäki , izleyicileri Helsinki ’de hafıza kaybına uğramış bir adamın hayatına tanık olmaya davet ediyor.

Fried rich Wilhelm Murnau’nun sinema tarihinin başyapıtlarından biri olarak kabul edilen, 1924 yapımı Berlin’de lüks bir otelin kapı görevlisinin hikâyesini anlatan sessiz filmi Son Adam’ın restore gösterimi Şubat ayında da Yiğit Özatalay ve Mustafa Kemal Emirel’den oluşan Yürüyen Merdiven ’in canlı müziği eşliğinde izleyiciyle buluşacak.

Kundura Sinema’ya Ulaşım

Kundura Sinema seyircileri, film saatlerine göre özel olarak ayarlanan tekne ve servis hizmetlerinden yararlanabilirler. Güncel film programını takip etmek, bilet satın almak ve ulaşım ile ilgili detaylı bilgi almak için Kundura Sinema hesaplarını ve www.beykozkundura.com internet adresini takip edebilirsiniz.