30.03.2024

Black Panther 2 & Captain Marvel 2 Resmi İsimlerine Kavuştu

Marvel Black Panther 2 & Captain Marvel 2 için resmi vizyon isimlerini açıkladı

Gelen açıklamaya göre Black Panther’in devamını Black Panther: Wakanda Forever, Captain Marvel’in devam filmini ise The Marvels adıyla izleyeceğiz.

Stan Lee ve Jack Kirby’nin çizimlerine dayanan Black Panther devam filminin yönetmenliğini ilk filmi de yöneten Ryan Coogler yapıyor.

İlk filmin başrolü ve yıldızı Chadwick Boseman’ın zamansız ölümü filmde T’Challa karakterini göremeyeceğimiz anlamına da geliyor. Çünkü yerinde verilen bir kararla T’Challa’nın başka bir oyuncu tarafından canlandırılmayacağı ve Chadwick Boseman’ın da herhangi bir efekt ile filmde kullanılmayacağı duyurulmuştu. İlk filmin orijinal kadrosu ikinci filmde de yer alıyor. Devam filmine Narcos Mexico’dan hatırlayabileceğiniz Tenoch Huerta da katıldı.

Black Panther: Wakanda Forever, 8 Temmuz 2022’de vizyona girecek.

Captain Marvel’in devam filminde ise yönetmen koltuğuna Candyman ile tanıdığımız Nia DaCosta geldi.

Brie Larson’ın yine başrolde yer aldığı devam filminin yeni kadrosunda WandaVision dizisi ile iyi bir çıkış yakalayan Teyonah Parris yer alıyor. Parris’i Monica Rambeau rolünde izleyeceğiz. Bu yıl Disney+’da ilk Marvel Sinematik Evreni çıkışını yakalayan Iman Vellani’yi de Kamala Khan/Ms. Marvel olarak göreceğiz. Netflix filmi Velvet Buzzsaw’da izlediğimiz İngiliz oyuncu Zawe Ashton da filmin kadrosunda yer alıyor.

The Marvels’in vizyon tarihi 11 Kasım 2022.

Kaynak: comingsoon