07.10.2016

Blade Runner İsmine Kavuştu

Blade Runner

Alcon Entertainment ve Warner Bros nihayet bilimkurgu hayranlarının favorisi 1982 yapımı Blade Runner’ın devam filminin ismini belirledi. Adı Blade Runner 2049 olacak olan filmde Harrison Ford rolüne yeniden kavuşuyor. Yönetmenliğini Denis Villeneuve’ün (Arrival, Sicario) yapacağı filmin tam bir yıl sonra 6 Ekim 2017’de gösterime girmesi planlanıyor.

1982 tarihli orijinal filmden on yıllar sonrasında geçen devam filminde Ryan Gosling de rol alacak. Hampton Fancher ve Michael Green tarafından yazılan film Philip K. Dick’in Do Androids Dream of Electric Sheep adlı romanını temel alan Fancher ve David Peoples imzalı ilk hikâyenin devamı niteliğinde.

Ayrıca, Alcon Entertainment Blade Runner 2049’un Ekim 2017’de gösterime girmesiyle beraber Alcon Interactive adında yeni bir şirket aracılığıyla içerik yaratmak ve dağıtmak için sanal gerçeklik şirketi Oculus ile işbirliği yapma hazırlığında. Filmin sanal gerçeklik deneyimleri sadece Oculus platformunda yayınlanacak. Geçmişte de Alcon projeleri üzerinde çalışan ve aynı zamanda Oculus’un ilk yatırımcılarından olan avukat Dan Offner Alcon Interactive’in Geçici Başkanı olarak görev yapacak.

Haber: Deniz İpek Çekderi
Kaynak: Deadline