23.02.2017

Bordo Bereliler Suriye Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu

Bordo Bereliler Suriye Vizyon Tarihi Aldı

Yapımcılığını Erdoğan Yaprak ve Ali Ertem’in, yönetmenliğini Erhan Baytimur’un, senaryosunu ise Coşkun Gündoğdu’nun üstlendiği “Bordo Bereliler Suriye” filminin vizyon tarihi belli oldu.

Çekimleri Osmaniye’de gerçekleşen ve Özel Kuvvetler’e bağlı olan bordo berelilerin Suriye’deki terör örgütlerine yapılan operasyonu konu alan filmin oyuncu kadrosunda; Cenk Ertan, Sedat Mert, Arda Esen, Alper Atak, Açelya Elmas, Feyza Çıpa, Sinan Albayrak, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Tuğba Özay, Burak Arslan, Erdoğan Yaprak, Ali Ertem, Taner Bahadır, Tayfun Sav, Kübra Dilara Çelen, Kadir Turan ve Anıl Öksüm yer alıyor.

5 milyon TL bütçe ile çekilen Bordo Bereliler Suriye; 2015’in Eylül ayında Hakkari Dağlıca’da 16 askeri şehit eden PKK’lıları yakalamak için bölgeye getirilen ve “dön” emri almamak için telsizlerini kapatan bordo berelilerin yaptığı operasyonla birlikte başlıyor. Ekip, daha sonra Yüzbaşı Mehmet ve komutasındaki ekiple birlikte Suriye’de, Türk sınır güvenliğini tehdit eden bir terör örgütünün başındaki Çöl İmamı” lakaplı Ebu Salim’i yok etmeye çalışıyor. Daha sonra bu terör örgütüne destek olan yapının FETÖ olduğu anlaşılıyor ve filmde bu kişilere karşı bir mücadeleye girişiliyor.

Bordo Bereliler Suriye, 7 Nisan 2017 tarihinde vizyonda olacak.