26.04.2016

Bugün Alien Günü

alien-günü

O halde 26 Nisan Alien günü olsun!

Geçtiğimiz sene yine yapımcılığını üstlendiği “Back to The Future” için tematik bir güne imza atan 20th Century Fox, şimdi ise 26 Nisan’ı yani bugünü tüm dünyada Alien Günü olarak anmaya hazırlanıyor. Ridley Scott’ın 1979’daki orijinal halinde LV-426 adlı gezegene verdiği selama ithafen belirlenen tarihte, aslına bakarsanız tam anlamıyla Alien çılgınlığı yaşanması bekleniyor. Her ne kadar tüm dünya için hedeflenen bir şölen olsa da özellikle Amerika’da tüketici bazlı pek çok ürünün yeniden üretimi ve satışı amaçlanıyor.

En başta Reebok firması bu güne özel olarak Sigourney Weaver’ın canlandırdığı Ellen Ripley karakterinin giydiği Alien Stomper kod adlı ayakkabıyı “sınırlı sayıda” ibaresi ile tüketicilerin beğenisine sunacak. Henüz fiyatlandırma ya da tanıtım ücreti belirlenmemiş olan ayakkabıya Reebok sanal marketten ulaşmak mümkün. Markette bunun yanı sıra Lance Henriksen’in Android Bishop’a hayat verdiği sırada giydiği kostümlerde bulunacak.

Güne özel ayrıca pek çok etkinlik henüz dünya çapında neler olacak şöyle bir dursun, Amerika’da filmler, canlandırmalar, partiler ve etkinlikler olarak öne çıkacak. Pek çok firma figürleri kullanıcıların beğenisine sundu bile. Ancak bu yapılacaklar ve edinilecekler listesinde en heyecan verici olanlar Dark Horse Comics’in 1986 yılına ait orijinal seriyi o günkü haliyle yeniden üretecek olması ve kullanıcılara sanal bir deneyim yaşatacak Fox Digital Entartainment’ın Zen Studios ile geliştireceği Alien Pinball Tables olacak. Kullanıcılar içeriğe iTunes, Google Play, PlayStation Network, XBOX Live ve Steam üzerinden erişebilecek.

Haber: Zekican Sarısoy

Kaynak: comingsoon