15.11.2018

Çift’lik Bank: Tosun Firarda

İsmail Hakkı Koç’un yönettiği Çift’lik Bank: Tosun Firarda filminin oyuncu kadrosunda Burak Alkaş, Fercan Bay, Murat Övüç ile Kadir Gültekin yer alıyor.

Çift’lik Bank: Tosun Firarda, 16 Kasım 2018’de vizyonda!

Karakterlerimiz Cenk ve Tosun, geçirdikleri trafik kazasından sonra aynı hastanede oda arkadaşı olarak tanışırlar. Çok kurnaz olan Tosun kaza sonucu kollarının ve ellerinin işlevini kaybeder. Hastanede geçirdikleri 6 ay boyunca iyi arkadaş olan ikili, birlikte aynı eve taşınmaya karar verir. Ellerini kullanamayan Tosun, günlük hayatında Cenk’in bedenini kullanmaya başlar. Cenk ise saf, hazır cevap ve her şeye çabuk kanan bir karakterdir.

Cenk sürekli cep telefonuyla çiftlik oyunu oynamaktadır. Tosun, Cenk’in oynadığı çiftlik oyununu inceler ve bu oyunun ve bu oyunun ücretli versiyonunu yapabilirse çok büyük paralar kazanabileceğini düşünür. Bunu yapabilmek için Cenk’in saflığından faydalanacaktır. İşe Cenk’e bir teknoloji mağazasından bilgisayar çaldırarak başlar. Tosun’un yaptığı plan tutar ve insanlar bu oyuna ilgi gösterir. İkili banka hesaplarında ciddi meblağlar görmeye başlayınca, Tosun gerçek bir çiftlik açarak daha inandırıcı olup daha da fazla para kazanmak ister. Bu amaçla (iki kişinin kurduğu banka anlamına gelen) ÇİFTLİK BANK’ı kurarlar.

Düşüncelerini gerçekleştiren Cenk ve Tosun birçok insanı sahte vaatlerle dolandırırlar. Filmimiz bu süre zarfında, ikilinin başından geçen komik hikâyeleri anlatırken bu tarz dolandırıcı çetelerinin insanları kandırırken perde arkasında neler döndüğünü gösterecek ve bir yandan güldürürken bir yandan da düşündürecektir.