30.06.2016

Daniel Craig Deniz Gamze Ergüven Filminde

daniel craig

Artık James Bond serisinde oynamayacağı bilinen Daniel Craig, ilk uzun metrajlı filmi “Mustang” ile pek çok ödül alan yönetmen Deniz Gamze Ergüven‘in yeni filmi “Kings”de rol alacak! Ünlü oyuncu Halle Berry’nin de yer alacağı filmin kadrosuna Daniel Craig de dahil oldu.

Film, ABD’nin Los Angeles şehrinde 1992 yılında yaşanan ve siyahi vatandaş Rodney King‘i darp eden dört polis memurun suçsuz bulunması sonucu çıkan olayları konu alacak. Bölgede yaşayan az sayıdaki beyaz Amerikalıdan biri olan Ollie karakterini canlandıracak olan Craig, Berry’nin canlandırdığı güçlü anne karakterine yardım eden erkek karakteri oynayacak.

Bond yapımcılarının iki film için daha önerdiği 100 milyon dolarlık teklifi red eden Craig’in bu seçimi, oyuncunun karakter rollerine ağırlık vermek istemesi olarak yorumlanabilir. En İyi Yabancı Film Oscarı için adaylık alan Mustang filminin genç yönetmeni Ergüven ise, “Kings” filmi ile aynı başarıyı yakalayabilecek mi göreceğiz… “Kings” Ergüven’in ilk İngilizce film denemesi olacak.