04.06.2018

Diriliş Ertuğrul’dan Game of Thrones’a Oyuncu Transferi

Türkiye de dahil olmak üzere dünya çapında milyonlarca hayranı bulunan Game of Thrones Diriliş Ertuğrul dizisinden transfere hazırlanıyor. Diriliş Ertuğrul dizisinde Antheus karakterine hayat veren Alper Atak, Game Of Thrones’un  8. sezon oyuncu seçmelerine davet edildi. Oyuncu, HBO yapım şirketinden gelen davetle Los Angeles’a gitti. Atak, “Heyecanlıyım. Ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim” dedi.

İngiliz medyası, yeni bölümleri 2019’da başlayacak Game of Thrones hayranlarına, internetten “Diriliş Ertuğrul”u izlemelerini tavsiye etmiş, haberde Engin Altan Düzyatan’dan “Yeni Jon Snow” olarak bahsedilmişti.

Diriliş Ertuğrul dizisinden hemen sonra Amerika’da San Francisco State Univercity’de Theatre Department Master acting eğitimini alan oyuncu Alper Atak, Game Of Thrones’un 8.sezonu ve serinin sinema filmi için audition daveti aldı.

ALPER ATAK KİMDİR?

1972 Adana doğumlu Alper Atak, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun oldu. Daha önceden Kurtlar Vadisi, Filinta: Bir Osmanlı Polisiyesi, Kod Adı Koz, Sungurlar, Yunus Emre: Aşkın Yolculuğu gibi dizi projelerinde yer alan Alper Atak, İstanbul Şehir Tiyatroları’nda görev yapmaktadır.

Diriliş Ertuğrul dizisinden hemen sonra Amerika’da San Francisco State Univercity’de “Theatre Department Master Acting” oyunculuk eğitimi almıştır.