28.01.2021

Disney’den “Raya ve Son Ejderha” Yakında Sinemalarda

Ülkesi Kumandra’yı kurtarmak amacıyla efsanevi son ejderhanın izini sürmeye karar veren yalnız savaşçı Raya’nın maceralarını anlatan, Walt Disney Animation Studios’tan “Raya ve Son Ejderha” filmine ait heyecan verici yeni fragman yayınlandı.

Walt Disney Animasyon Stüdyoları’nın sizi götüreceği Kumandra’nın fantastik dünyasında uzun zaman önce insanlar ve ejderhalar uyum içinde birlikte yaşarlardı. Ancak Druun olarak bilinen canavarlar ülkeyi tehdit ettiğinde, ejderhalar insanlığı kurtarmak için kendilerini feda ettiler. Şimdi, 500 yıl sonra, aynı canavarlar geri döndü ve onları sonsuza dek durdurmak için son ejderhayı bulmak yalnız bir savaşçı olan Raya’ya düştü. Raya, yolculuğu boyunca dünyayı kurtarmak için bir ejderhadan çok daha fazlasının gerektiğini, aynı zamanda güven duymanın ve takım çalışmasının önemini öğrenecek. Karakterler arasında ayrıca Boun adında sokakların ustası on yaşında bir girişimci, müthiş dev Tong,  hırsız ufaklık Noi ve Ongiler grubu yer alıyor.

Yönetmenliğini Don Hall ve Carlos López Estrada’nın, yardımcı yönetmenliğini Paul Briggs ve John Ripa’nın yaptığı filmin yapımcıları Osnat Shurer ve Peter Del Vecho.