04.03.2019

Dünyanın En Güçlü Ölümlüsü “Shazam”dan 2. Resmi Fragman

Dünyanın En Güçlü Ölümlüsü rolünü aksiyon-komedi türündeki Chuck dizisinden tanıdığımız Zachary Levi canlandıracak

İlk olarak 1939 yılında Clarence Charles Beck ve Bill Parker tarafından yaratılan Shazam karakterinin asıl adı Billy Batson. Shazam adını güçlerinin baş harflerinden alan karakterin güçleri şöyle sıralanıyor:

Shazam poster

Solomon’un Bilgeliği: Captain Marvel geleceği görebilir, yeryüzündeki gelmiş geçmiş bütün dilleri bilir, insanları hipnotize edebilir.

Herkül’ün Kuvveti: Captain Marvel inanılmaz boyutlarda süper insan gücüne sahiptir. Kolaylıkla çeliği bükebilir, duvarları delip geçebilir, çok ağır nesneleri kaldırabilir.

Atlas’ın dayanıklılığı: Captain marvel çok büyük fiziksel saldırılardan bile sağ olarak çıkabilir ayrıca yemeye, içmeye, uyumaya, nefes almaya da ihtiyaç duymaz.

Zeus’un gücü: Captain Marvel shazam dediğinde düşen yıldırım Captain Marvel’ın bütün güçlerini artırır ve bütün güçlerinin kaynağı budur, yıldırım gücü, büyü gücü ve hızlı iyileşme sağlar. Bu yıldırım silah olarak da kullanabilir. Eğer Captain Marvel olduktan sonra yine Shazam derse normal insan olan Billy Batson haline dönüşür ve hiçbir gücü kalmaz.

Aşil’in cesareti: Kendi hayatını arkadaşları , dostları ve diğer insanların hayatlarının önüne sermede çekince duymayacak kadar cesurdur.

Mercury’nin hızı: Captain marvel super sonic hızda hareket edebilir ve uçabilir. Yaklaşık 1,289 km\s . Yani Superman kadar hızlı uçamaz.