14.06.2018

Düş Kırgınları

Yönetmenliğini Selim Güneş‘in yaptığı Düş Kırgınları filminin oyuncu kadrosunda Mert Tanık, Denise Ankel, Buğra Koçtepe, Bahar Yanılmaz yer alıyor.

Düş Kırgınları, 15 Haziran 2018’de vizyonda!

Kuzey ve Sami… Dünyanın acılarını omuzlamış bu iki arkadaş için, ne dünya yaşanacak bir yerdir, ne de geçmişten kopmaları mümkündür. Gelecek yoktur. Kuzey ölümü bekler. Sami ise Kuzey’i.

1998 yılında Rum köyleriyle ilgili araştırma yapmak için Eski Foça’ya genç ve güzel Şafak gelir. Şafak’ın gelmesiyle Kuzey farklılaşır gibi olsa da, kendini Şafak’a bırakmaz. Şafak, Kuzey’e âşık olurken, Kuzey Şafak’ı sadece sever. Şafak, 22 gün içinde, beş kez Kuzey’den ayrılır, ama geri döner… Arabasıyla çıktığı son ayrılışında kaybolur. Yapılan tüm aramalarda bir sonuç elde edilemez. Şafak kayıptır.

Kuzey balıkçı arkadaşı Yunus ile birlikte Şafak’ı aramaya başlar. Beş yıl boyunca bulunamaz. Kuzey’in kendince arayışı devam eder…

2003 yılında Sami’yle Kuzey’i hiçbir zaman onaylamamış zengin abisi, yardımcısı Çiğdem’i Eski Foça’ya göndererek işlettikleri otelin borçlarını üstlenir ve oteli kurtarır.

Çiğdem de Kuzey’e ilgi duyacaktır. Bu, Kuzey’e sadece Şafak’ı yine yeni yeniden hatırlatacaktır.

Balıkçı Yunus’un Şafak’ın arabasının kalıntılarını deniz altında bulduğunu söylemesinden sonra Kuzey otelden ayrılır. Şafak’la buluşmaya aynı yere gider…