24.06.2017

Edgar Wright Ant-Man’i Neden Yönetmediğini Açıkladı

Baby Driver’ın yönetmeni Edgar Wright Marvel projesinden ayrılmayı “üzücü” olarak yorumladı

Bildiğiniz gibi Edgar Wright 2015 yapımı Ant-Man’i yönetmemişti. Aslen süper kahraman dramasına dahil olan Shaun of the Dead yönetmeni prensip uyuşmazlığı nedeniyle filmi Peyton Reed’e bıraktı. Çok yakında yayınlanacak olan Baby Driver filmi nedeniyle yapılan Variety’nin Playback Podcast’inde Wright, Marvel projesini neden bıraktığının detaylarını anlattı: “Ben Marvel filmi yapmak istiyordum fakat onlar bir Edgar Wright filmi yapmak istemediler, sanırım verebileceğim en politik cevap bu.”

“Üstünde bu kadar uğraştıktan sonra her şeyi bırakıp gitmeye karar vermek gerçekten çok zordu. İnsanların şöyle demesi biraz komik ‘sekiz yıldır bu iş için uğraşıyorlar’ bir anlamda bu doğru fakat bu süre içerisinde üç tane film yaptım yani bütün zamanımı bu projeye ayırmamıştım.” diye devam etti.

“Ama The World’s End’i bitirdikten sonra bir yılımı sadece ona ayırmıştım, bu filmi çekecektim. Fakat ben hem yönetmen hem de senaristtim sonra onlar benden bağımsız hareket etmek istediler, diğer bütün filmlerimi ben yazdığım için böyle bir film yapacaksam hem yönetmen hem senarist olmak isterim böyle olunca da projeye devam etme fikri benim için zordu. Bir anda kiralık bir yönetmen haline geldiğinizde duygusal olarak hassaslaşıyorsunuz ve artık orda gerçekten ne işim var diye düşünmeye başlıyorsunuz.”

Baby Driver’a daha çok vakit ayırabildiğim için Ant-Man’i bırakmak o kadar da kötü değildi diyor Edgar Wright.

Haber: İrem Yurtsever