30.08.2022

“Ela ile Hilmi ve Ali” Altın Koza’da Yarışacak

Ziya Demirel’in ilk uzun metraj filmi “Ela ile Hilmi ve Ali”Adana Altın Koza Film Festivali’nde!

Yapımcılığını Anna Maria Aslanoğlu’nun üstlendiği film, 13-19 Eylül 2022 tarihleri arasında Adana’da gerçekleşecek festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda jüri karşısına çıkacak.

Başrollerini Ece YükselSerkan Keskin ve Denizhan Akbaba’nın paylaştığı film, aynı apartmanda yaşayan farklı yaşlara ve dünyalara sahip Ela, Hilmi ve Ali’nin peşinde karanlık, kışkırtıcı ve kara mizahı bol bir hikâye anlatıyor. 

Senaryosunu Ziya Demirel ile Nazlı Elif Durlu’nun birlikte yazdıkları film, Nisan ayında 41. İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışması’nda FIPRESCI Ödülü’nün yanı sıra En İyi Senaryo Ödülü’nü kazanırken, Ece Yüksel’e En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, Denizhan Akbaba’ya da En İyi Erkek Oyuncu dalında Mansiyon Ödülü’nü getirmişti.

Görüntü yönetmenliğini Doron Tempert’in üstlendiği, kurgusunu Selda Taşkın ve Henrique Cartaxo, sanat yönetmenliğini Gülay Doğan ve müziklerini Okan Kaya’nın yaptığı “Ela ile Hilmi ve Ali”nin bugün yayınlanan posterinde ise, Özgü Aydar’ın illüstrasyonu kullanılırken, tasarımında da Erge Yeksan’ın imzası bulunuyor.