25.11.2016

Emin Alper’den Çukurcalı 3 Kız Kardeş

emin-alper

Tepenin Ardı ve Abluka gibi başarılı filmiyle tanınan Emin Alper, yeni filmi Çukurcalı 3 Kız Kardeş (Sisters) ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ülkemiz sinemasının iki filmiyle başarılı yönetmenleri arasına adını yazdıran Alper, kariyerine hız kesmeden devam ediyor. İlk uzun metrajı Tepenin Ardı ile Berlin ve Karlovy Vary gibi önemli festivallerden ödüllerle dönen Emin Alper Abluka’yla da başta Venedik olmak üzere festivallerde önemli ödüllere uzanmıştı. Üçüncü uzun metrajı merakla beklenen yönetmen, Abluka’nın Fransa’da vizyona girişi vesilesiyle verdiği söyleşide yeni filminden detaylara da yer verdi.

Çukurcalı 3 Kız Kardeş (Sisters)‘te, zengin ailelere evlatlık verilmiş üç kız kardeşin, farklı sebeplerle köylerine geri gönderilmesini ve kız kardeşlerin şehre dönmek için buradan kaçmaya çalışmalarını anlatacağını belirten filmin senaryosunun hazır olduğunu, şu aşamada fonlama çalışmalarının yapıldığını ve 2017/2018 kışında çekimlerine başlamayı umduğunu söyledi. Merakla beklenen filmin ortak yapımcısı ise Maren Ade’nin bu seneye damgasını vuran Toni Erdman’ın yapımını üstlenen Komplizen Film.