05.09.2019

Emin Alper’in Ödüllü Filmi Kız Kardeşler Vizyona Giriyor

Emin Alper’in ödüllü filmi Kız Kardeşler 13 Eylül’de vizyonda

Filmin vizyon fragmanı yayınlandı

69. Berlin Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümünde gösterilen Kız Kardeşler, İstanbul Film Festivali gösteriminden sonra 13 Eylül’de Türkiye sinemalarında gösterimde olacak.

Emin Alper‘in yazıp yönettiği filmde Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan, Kubilay Tunçer, Hilmi Özçelik, Başak Kıvılcım Ertanoğlu rol alıyor.

Kız Kardeşler, annelerinin ölümünün ardından kasabaya besleme olarak verilen üç kız kardeşin, yıllar sonra köylerine geri dönmesini ve birbirleriyle yüzleşmelerini konu alıyor.

Filmin fragmanı

Kız Kardeşler, İstanbul Film Festivali’nden En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu (Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir) En İyi Müzik (Giorgos Papaioannou, Nikos Papaioannou) ve Fipresci Jürisi Ödülü ile ayrılmıştı.

Film; Berlin ve İstanbul Film Festivalleri’nden sonra Romanya Transilvania International Film Festival, Avustralya Sydney Film Festival, Slovakya Art Film Fest, İsrail Jerusalem Film Festival, Bosna-Hersek Sarajevo Film Festival olmak üzere uluslararası beş film festivaline daha konuk oldu ve Sarajevo Film Festivali’nden, En İyi Yönetmen ve Uluslararası Sanat Sinemaları Konfederasyonu CICAE’nin verdiği dağıtım ödülüyle döndü.