03.06.2017

!f İstanbul’da Bu Filmleri Kaçırmayın

Demolition

Demolition

Onur Kırşavoğlu .

Bella a Perduta

Yılın en çarpıcı deneyimlerinden birini vaat eden Bella a perduta, gerçekçilik ile düşselliği biraz fantastik öğeler ve bolca da şiirsellik ile harmanlıyor. Napoli’den kötü yönetmen çıkmaz tezini de ekleyerek bu belgeselvari yolculuğu !f listeleri için öneriyoruz.

The Bunker

Daha çok kısa filmleri ile tanınan Alman yönetmen Nikias Chryssos’un ilk yönetmenlik denemesi kara komedi öğeleri taşıyan bir aile öyküsü. Üyelerinin hepsi en kaba tabirle rahatsız olan bu aile üzerinden ise eğitim sistemi sıkı bir şekilde eleştiriliyor.

James White

James’ın öyküsü diğer türdeşlerinden farklı bir hikaye ve anlatım içeriyor ve bazen oldukça hüzünlü, bazen ilham verici anlar vaat  ediyor. Katıldığı festivallerden ödüller ile dönen film, oyunculuk performansları ile öne çıkıyor.

Demolition

Dallas Buyers Club ile bir önceki seneye damga vuran ve Akademi Ödülleri dahil birçok platformda öne çıkan yönetmen Jean – Marc Vallee’nin son filmi Demolition bol hicivli bir aşk öyküsü içeriyor. Hayatları bir şekilde kesişen iki insanın kurdukları bağları üzerinden ilerleyen hikayenin en büyük kozlarından biri Jake Gyllenhaal.

The Assassin

Usta yönetmen Hou Hsiao-Hsien’e Cannes’da ödül getiren film, Çin Hanedanlığında sürgünde bulunan bir kadın suikastçi hikayesi barındırıyor. Prensip ve aşk arasında bir seçim sürecine giren suikastçinin hikayesi yönetmenin her zamanki şiirsel üslubu ile karşımızda ve kesinlikle kaçırılmaması gereken bir yapım.