08.11.2016

Fantastic Beasts and Where to Find Them 2 Filmine Genç Dumbledore

dumbledore

Harry Potter evreni, bildiğimiz tüm fantastik evrenlerden daha yaratıcı olabilir. Şimdi de, Fantastic Beasts and Where to Find Them kitabının uyarlaması olacak olan beş filmlik seri hakkında detaylar gelmeye devam ediyor.

Fantastic Beasts and Where to Find Them yönetmeni David Yates serinin ikinci filminde Genç Albus Dumbledore‘u göreceğimizi müjdeledi. Evet ikinci filmde Dumbledore geri geliyor. Fakat karakterin gençliği yer alacak. Yates, önerilere açık olduklarını belirtti.

Fantastic Beasts and Where to Find Them , Harry Potter serisindeki olaylardan 70 yıl öncesine gidiyor. Yates ,  Dumbledore ve  Gellert Grindelwald (Johnny Depp) arasındaki ilişkinin, filmin omurgasını belirlediğini belirtti. Grindewald rolü için Johnny Depp ile anlaşılması, Potter hayranları tarafından tepki ile karşılanmıştı. Depp‘in özel hayatındaki çalkantılar, özellikle eski eşi  Amber Heard‘a karşı darp iddiaları bu tepkinin temelini oluşturuyor.

Henüz vizyona girmeyen serinin ilk filminde, Newt (Eddie Redmayne) Dumbledore ve Avrupa’da meydana gelen karanlık olaylar hakkında konuşuyor. Bu replik, ikinci film ile ilk filmin de bağlantısını oluşturacak. Fantastic Beasts and Where to Find Them (I) Kasım 18 tarihinde vizyona girecek. Devam filminin ise, Kasım 2018’de hazır olması bekleniyor.

Kaynak: io9.gizmodo.com