10.05.2021

Film Çekimlerinin Ortasında Kovulan 11 Oyuncu

Hollywood çok acımasız bir yer olabilir

Çekimlerin orta yerinde oyuncu kovacak kadar… İşte çekimlerde kovulan oyuncular:

1. Lori Petty, Demolition Man’de başlangıçta kadın başrol oldu ancak ilk büyük rolünde Sandra Bullock ile değiştirildi.

90’ların başında Point Break ve A League of Their Own gibi büyük bütçeli filmlerde rol alan Lori Petty bilim kurgu aksiyon filmi Demolition Man’de, Sylvester Stallone ve Wesley Snipes’la birlikte oynayacaktı. Çekimlerin başlamasından sadece üç gün sonra, kendisine yol verildi ve yerini o zaman çok da tanınmayan Sandra Bullock geçti.

Petty’ye göre, sorunun bir kısmı o ve Stallone’un anlaşamamasıydı ancak stüdyonun Petty’nin yer aldığı sahneleri beğenmediğine dair haberler de vardı.

2. Jean-Claude Van Damme, yerine Kevin Peter Hall’un geçmesinden önce çok kısa bir süre Predator’ü canlandırmıştı.

Van Damme, 90’larda, Time Cop gibi filmlerle ünlenen, dövüş sanatlarındaki becerileriyle ünlü bir aksiyon yıldızıydı. Ancak bundan önce, 80’lerde aç ve hevesli bir aktördü. Arnold Schwarzenegger filmi Predator’da baş karakter olarak rol aldığında ise bu durum değişmek üzere gibiydi.

Ancak olaylar hızla bir yanlışlıklar komedyasına dönüştü. Tam olarak ne olduğu hala net değil ancak Van Damme, dövüş becerilerini göstermeyi umarak sete geldi. Bunun yerine hareket kabiliyetini ve yeterli hava almasını kısıtlayan devasa uzaylı kostümünü giyince durup durup bayılmaya başladı. Sonuçta, ya Van Damme işi bıraktı, ya da yapımcı Joel Silver tarafından öfkeyle kovuldu. Dediğimiz gibi ne olduğu hala tam olarak bilinmiyor.

3. Dennis Hopper, aslında The Truman Show’da Christof’u canlandırıyordu, ancak kısa sürede yerine Ed Harris geçti.

Easy Rider efsanesi Dennis Hopper’ın kariyeri 1994’ün hit filmi Speed’de kötü adam rolüyle yeniden canlanıyordu. Ancak The Truman Show’da ipleri elinde tutan yönetmen Christof’u canlandırırken birkaç günlük çekimlerden sonra işler yolunda gitmedi. Görünüşe göre Hopper rolünde fazla abartılıydı ya da repliklerini unutup duruyordu.

Filmdeki yönetmeni, filmin gerçek yönetmeni Peter Weir yeniden değerlendirmeyi düşündükten sonra, yapım En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar adaylığını kazanan Ed Harris’in oldu.