10.05.2021

Film Çekimlerinin Ortasında Kovulan 11 Oyuncu

4. Kel O’Neill, kovulup yerine Paul Dano gelene kadar There Will Be Blood’da Eli Sunday’i oynayarak haftalar geçirdi.

Kel O’Neill, müthiş haberler aldığında gelecek vadeden ama büyük ölçüde bilinmeyen bir aktördü: Paul Thomas Anderson’ın There Will Be Blood filminde Daniel Day-Lewis’in karşısında Eli Sunday rolünü almıştı. Yine de, birkaç haftalık çekimlerden sonra filmden kovulduğu için bu hikâye mutlu sona ulaşamadı.

O’Neill’e göre, çekimlerin başlamasından birkaç gün sonra rolü yürütemediğini anlamıştı. “Bir aktör, insanlığının her zerresiyle yönetmene istediğini vermeye çalışmalı” diyen O’Neill Paul Anderson’a istediğini veremediğini kabul ediyor. Kovulunca oyunculuğu bıraktı ve kısa süre sonra belgeselci olarak başarılı bir kariyere geçti.

Anderson Eli Sunday’in kardeşi Paul’u oynayan Paul Dano’dan da Eli’i oynamasını istedi ve ortaya muhteşem bir performans çıktı.

5. Julianne Moore, “Can You Forgive Me?” filminin çekimleri başlamadan sadece altı gün önce yönetmen Nicole Holofcener tarafından kovuldu.

Bu kovulma sette gerçekleşmemiş olsa da, Akademi Ödüllü bir yıldızın çekime bu kadar yakınken başrolden ayrılması gerçekten şok ediciydi. Moore, Andy Cohen’e, “Nicole beni kovdu. Yaptığım şeyden hoşlanmadığını düşünüyorum. Karakterin nerede olduğuna dair fikrinin, benim fikrimden farklı olduğunu düşünüyorum. “ On beş yaşında bir yoğurt dükkanından atılmasından bu yana ilk kez kovulduğunu da sözlerine ekledi.

Yardımcı oyuncu Richard Grant, yönetmen ve yıldız arasındaki büyük çatışmanın Moore’un gerçek hayattaki Lee Israel’e daha çok benzemek için şişman gösteren bir kostüm giymeyi ve yapma burun takmayı istemesi olduğunu söylüyor.

Sonunda, film bir yıllık gecikmeden sonra ama Moore veya Holofcener olmadan yapıldı. Marielle Heller yönetmen olarak dizginleri aldı. Melissa McCarthy başrolü oynadı ve En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü adaylığı kazandı.

6. Colin Firth, Paddington’daki ana karakterin orijinal sesiydi, ancak çalışması çöpe atıldı.

Colin Firth aslında herkesin en sevdiği Perulu ayının sesi olarak rol almıştı ancak bu rol için doğru ses olmadığına karar verildiğinde tüm repliklerini çoktan kaydetmişti.

Sorun Firth’ın oyunculuğu değildi (sonuçta Akademi Ödülü sahibi) ama sesi nihayet animasyonla eşleştiğinde kulağa çok olgun geliyordu. Paddington’ın replikleri genç oyuncu Ben Whishaw tarafından yeniden kaydedildi.

1234