26.04.2018

Yıldızlar Asla Ölmez (Film Stars Don’t Die in Liverpool)

Paul McGuigan’ın yönettiği Yıldızlar Asla Ölmez (Film Stars Don’t Die in Liverpool) filminin oyuncu kadrosunda Annette Bening, Jamie Bell, Julie Walters ile Vanessa Redgrave yer alıyor.

Yıldızlar Asla Ölmez, 27 Nisan 2018’de vizyonda!

Dört kez Oscar adayı Annette Bening ile Bafta ödüllü Jamie Bell’in övgü alan performanslarıyla konuşulan film, efsanevi Hollywood yıldızı Gloria Grahame’in oyuncu Peter Turner’la yaşadığı dokunaklı ve fırtınalı aşkın gerçek hikayesine odaklanıyor. Özel hayatıyla döneme damgasını vuran Oscar ödüllü ünlü aktris Gloria Grahame, İngiltere’de bir tiyatro oyununda çalışırken kendinden genç olan Peter’la tanışır ve kısa sürede birbirlerine aşık olurlar. Peter için bir Hollywood yıldızıyla beraber olmak etkileyicidir; Gloria ise aradığı sıcaklığı Peter’da bulmuştur. İki sevgilinin Los Angeles, New York ve Liverpool arasında mekik dokuduğu bu tutkulu ilişki, Gloria’nın ölümcül bir hastalığa yakalanmasıyla zorlu bir evreye girer.Ancak Gloria, Peter’ın enerjisiyle teselli bularak hayata tutunacaktır.

Peter Turner’in anılarından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Lucky Number Slevin ve Victor Frankenstein’ın yönetmeni Paul McGuigan oturuyor. Bening ve Bell’e, Julie Walters, Stephen Graham ve Vanessa Redgrave’in eşlik ettiği; En İyi Kadın Oyuncu, Erkek Oyuncu ve Uyarlama Senaryo dallarında 2018 Bafta adayı olan Yıldızlar Asla Ölmez (Film Stars Don’t Die in Liverpool)  Toronto, Telluride, Londra, Rotterdam, Palm Springs gibi önemli festivallerin programında yer aldı.

https://youtu.be/4dk5ab1I7sk