10.07.2016

Game of Thrones 7. Sezon Tahminleri

game of thrones

Game of Thrones’un yeni sezonunun ve kaplumbağa hızıyla yazılan kitapların ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil ancak 7. sezonla ilgili tahminler havada uçuşuyor. Biz de 7. sezonda olması muhtemel olayları derledik.

1. Starklar buluşacak: Damdan düşer gibi hemen olmayacak ancak gelecek sezonun bir anında inanıyoruz ki –sağ kalan- tüm Starklar bir araya gelecek. Jon ve Sansa çoktan buluştu, Bran Duvar’a dönmek üzere ve Arya da Westeros’a doğru yola koyuldu bile.

2. Ancak Sansa yine bir dolaplar çevirebilir: Herkesin hemfikir olduğu bir şey varsa o da Piçlerin Savaşı’nı Jon Snow kardeşi Sansa olmasa kazanamazdı. Kardeşini incitmek istemese bile, bunun gazıyla Sansa’nın yeniden Jon’un arkasından –muhtemelen Littlefinger’la birlikte- bir iş çevireceğini söylemek çok da yanlış olmaz.

3. Jon babasıyla ilgili gerçeği öğrenecek: Yedinci sezonun bir bölümünde eminiz ki Jon, Targaryen köklerini keşfedecek ve bu daha sonrası için halası Daenerys’le bir ittifak kuracağının da işareti olabilir.

4. Daenerys, Euron Greyjoy’un icabına bakacak: Euron’u son görüşümüzde demirdoğumlu dostlarına bin tane gemi yaptırmakla meşguldü. Muhtemelen sezonun başlarında tekrar ön plana çıkıp Daenerys için Cersei’den önce bir “ısınma turu” rolünü üstlenecek.

5. Ama bu onun King’s Landing’e gidişini erteleyecek: Bize sorarsanız bu sezon daha çok Daenerys ile ilgili olacak. Sonuçta çoktan Narrow Sea’nin sularını aşıyor, zamanlamaya da bakacak olursak onun King’s Landing’i fethini durduracak bir şeylere ihtiyaç var. Muhtemelen denizde Euron’la karşılaşır ya da ondan bir an önce kurtulmak için rotasını Demir Adalar’a çevirir.

6. Cleganebowl KESİN olacak: Tazı şu sıralar kuzey yolcusu, eninde sonunda Starklar ile karşılaşacak ve umuyoruz ki onların tarafında yer alacak. Ve onlar da Demir Tahta olan yolculuğunda Daenerys’e katılırsa… Sonuç olarak Mountain için daha makul bir rakip göremiyoruz.

7. Cersei, Jaime’nin ellerinde can verecek: Cersei şu an Demir Taht’a kurulmuş olabilir ancak bu başarısı inanılmaz kısa sürecek. Yedi Krallık’ta nefes alan her şey Cersei’ye düşman. Bunlara şimdi bir de öz kardeşi Jaime eklendi.

8. Akgezenlerin istilası: Zaten her şey bunun üstüne kurulmamış mıydı? Muhtemelen 7. sezonun sonuna kadar gerçekleşmeyecek ancak Night’s King’in hamlesini yapmak için çok fazla da bekleyeceğini sanmıyoruz.

9. Duvar yıkılacak: 7.Sezonun sonu için çok güzel bir sahne olmaz mı? Akgezenler bir şekilde o şeyi geçmek zorunda. Onu yıkmak — ya Horn of Joramun ile ya da başka bir şekilde— o büyülü engeli aşmanın tek yolu. Belki de Bran duvarın büyüsünü bozabilir ve Akgezenlerin geçmesine sebep olabilir, sonuçta Night’s King tarafından işaretlendi. Her iki şekilde de kış geliyor ve zor geçeceği kesin.

Çeviri: Busem Soydeğer
Kaynak: Mashable