26.06.2016

Game of Thrones Tahminleri

game of thrones

Game of Thrones Tahminleri: Sezon Finalinde Kim Ölecek?

Dizinin yönetmeni Miguel Sapochnik, sezon finaliyle ilgili ‘’İnsanlar ölecek.’’ uyarısını yaptığından bu yana diziyle ilgili kehanetler bitmek bilmiyor. Dizinin bu sezon içerdiği bol çalkantılı olaylarla beraber acımasız sonlar da kaçınılmaz gibi. Şu anki durumda dizinin baş karakterlerinden bazıları iyice tehlikenin içine dalmakla birlikte tabiri caizse ölümlerine hazırlanıyorlar. Bazıları ise elbette çok-yüzlü-tanrıyla karşılaşmaya daha yakın gözüküyor.

The Hollywood Reporter’ın ‘The Winds of Winter’ isimli bölümle ilgili tahminleri ise şöyle:

Duvarın Ötesi : Benjen Stark (Joseph Mawle)

Bran Stark ve Meera Reed birkaç bölüm önce birinci sezonda ortadan kaybolmasının ardından ilk kez ortaya çıkan Uncle Benjen tarafından kurtarılmışlardı. Fakat bu kısa süreli bir ölümden dönüş macerası mı olacak? Akgezenlerin sıcak (soğuk?) takibiyle, olasılıklar bu üçlünün karşısında. Eğer aralarından biri ölecek olursa tahminler Benjen’in sona daha yakın olduğu ve yaşlı Stark jenerasyonunun tamamen ölüp kurtulma yükünün yenilere kalacağı yönünde.

Castle Black : Herkes

Bu kabul edilebilir bir cevap mı? Hayır. Doğrusunu söylemek gerekirse birkaç kişinin öleceğini söylemek ya da herkesin kurtulacağını öngörmek mümkün. Tamamen Akgezenlerin sezonun sonunda Westeros’un sınırlarına ulaşıp ulaşmayacağına bağlı olan bir durum. Gece nöbetçisinin ise kurtulacağı fakat yeni kötü niyetli komşuları da karşılamak durumunda kalacağı açık.

The North : Melisandre 

‘’Battle of Bastards’’ dan sonra Kuzey, taht oyunlarına katkıda bulunmaktan fazlasını yaptı. Yaralı askerlerin öldüğünü görmemiz veya duymamız olası. Ayrıca House Bolton tarafında olanların da-Robett Glover gibi) adalete kurban gitme ihtimalleri düşük değil. Ve tabii ki Hayalet var. Uğursuzluk getirmek gibi olmasın fakat ulukurtlar için zor bir sezondu. Ama hakkında en fazla endişelenilmesi gereken karakter kesinlikle Shireen Baratheon cinayetindeki rolüyle ilgili sırların sızdığı Melisandre. Jon Snow bu haberi çok sakin karşılamayacak gibi. Hikayesi onu hayata geri döndüren kadını öldürerek bitebilir mi?

The Riverlands : Walder Frey 

Kızıl Düğün mü hatırlanacak? House Frey’in bölüm tanıtımlarında bolca yeralmasıyla birçok insan bunu düşünmeye başladı. Birçok ana karakterin Robb Stark ve ordusunun Walder Frey’i korumak için ezilip geçilmesiyle bir bağı var. Şimdi onun için de listeye katılma ya da Arya’nın listesinde üzerinin çizilme zamanı olabilir mi? Game of Thrones her zaman hayranların istediğini veren bir dizi değil fakat yine de Frey’in ölümünü beklemekte fayda var.

King’s Landing : Herkes

Yeniden, bu kabul edilebilir bir cevap mı? Hala hayır. O zaman kralın çılgınateş saldırısından kurtulabilecek kadar şanslı olanlar hariç herkes diyelim. Geçtiğimiz birkaç bölüm, Cersei’nin başlattığı ateşle yeşil floresanın patlamaya hazırlanmasını inşa etmişti. O havai fişeklerin 6.sezon finalinde Kral’dan İnanç’a kadar tüm büyük oyuncuları ve aralarındaki halkı yakıp kavurması bekleniyor. Daha spesifik olursak, High Sparrow, Lancel Lannister ve Kral Tommen’e veda etmeye hazırlanmak akıllıca olur.

The Iron Islands : Euron Greyjoy

Açık denizde veya Slaver Körfezinde yer almak yakın gibi gözükse de ölüm çanları Demir Adalar’ın şu anki kralı için de çalmakta. Ejderha Kraliçesini göz önünde bulundurarak Mereen için yelken aldı fakat Yara ve Theon’un şu anki ittifakını biliyor. Bölümün sonundan önce ejderhanın akşam yemeğine dönüşme ihtimali epey yüksek.

Meereen : No One

En azından baş karakterler değil. Tyrion Lannister hikayenin sonuna kadar yaşayacak bir karakter. Dany’nin son marifetlerinden sonra Missandei ve Gri Solucan’ın tehlikede olduğunu farzetmek ise epey gereksiz. Ve Ejderhaların Annesi ise kendini korumak konusunda biraz endişelenmeli fakat Slaver Körfezindeki en büyük gelişmenin büyük bir ölümle bir alakası yok. Büyük bir ayrılış ile alakası var. Daenerys Stormborn’un nihayet Essos’dan ayrılıp Westeros’un peşinde olacağı biliniyor.

Haber: Gülçin Kaynak