10.07.2017

Game of Thrones Yeni Sezonunun İlk Üç Bölümünden Detaylar Açıklandı

Game of Thrones 7. Sezonun Bölüm İsimleri ve Detayları Açıklandı

HBO’nun rekorlar kıran dizisi Game of Thrones, 16 Temmuz Pazar günü ekranlara geri dönüyor. Sezonun başlamasına yakın HBO yeni sezonun ilk üç bölümün isimlerini ve detaylarını açıkladı. Dizinin yedinci sezonu dizinin yaratıcısı George R.R. Martin’in kitaplarına doğrudan bağlı olmayan ilk sezon olacak.

Entertainment Weekly’ye göre işte detaylar:

Bölüm 61: “Dragonstone” (16 Temmuz)

John (Kit Harington) Kuzey’in korunmasını teşkilatlandırıyor. Cercei (Lena Headey) durumları eşitlemeye çalışıyor. Daenerys (Emilia Clarke) evine geri dönüyor.

Yazarlar: David Benioff, D.B. Weiss

Yönetmen: Jeremy Podeswa

Bölüm 62: “Stormborn” (23 Temmuz)

Daenerys (Emilia Clarke) beklenmedik bir ziyaretçi ağırlıyor. Jon (Kit Harington) ayaklanmayla yüzleşiyor. Tyrion (Peter Dinklage) Westeros’u ele geçirmenin planını yapıyor.

Yazar: Bryan Cogman

Yönetmen: Mark Mylod

Bölüm 63: “The Queen’s Justice” (30 Temmuz)

Daenerys (Emilia Clarke) dikkatlerin odağı oluyor. Cercei (Lena Headley) bir hediyeyi geri gönderiyor. Jaime (Nikolaj Coster- Waldau) hatalarından ders çıkarıyor.

Yazarlar: David Benioff, D.B. Weiss

Yönetmen: Mark Mylod

Bölüm özetleri kısa ve öz ama yine de hikaye hakkında ipuçları veriyor. Dragonstone, eskiden Stannis Baratheon tarafından tutulan kale, Targaryen’in soyuna dayanıyor, yani yeni sezonun ilk bölümünde Daenerys Targaryen’in döndüğü ‘evin’ burası olması muhtemel ve Westeros’un Iron Throne’unu yeniden almak için bir hareket noktası.

İkinci bölümde Jon Snow görüntüde olurken yine Daenerys ilgi odağı olacak gibi duruyor. Jon bir çok ayaklanmayla uğraştı (bir süreliğine onu öldüren Night’s Watch ayaklanması da dahil), ama şimdi Kuzey’in kralı, bu yüzden her şey daha riskli ve sonucu ağır. Kendisi, Lannister’lar ve Daenerys üçlü bir hesaplaşmaya hazırlanır gibi gözüküyorlar.

Haber: İrem YURTSEVER