22.09.2017

Game of Thrones’un 5 Yeni Devam Hikâyesi Geliyor

Game of Thrones’un 5 Yeni Devam Hikâyesi ile Yine Nefes Kesecek

Hayranlarını ekranlara kilitleyen dizi Game of Thrones ile ilgili her gelişme adeta bir bomba etkisi yaratıyor. Sezona veda eden dizi ile ilgili gelişmeler ise dur durak bilmiyor. Game of Thrones’un önce dört, ardından beş tane olacağı duyurulan spin-off (devam) serilerinin hazırlıklarının başladığına dair HBO’dan resmi açıklama geldi. Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisi 7. sezonuyla ekrana veda ettikten sonra 8. sezonu ve ardından gelecek spin-off’larıyla ilgili haberler gündemden düşmedi.

HBO birkaç ay önce, reyting rekorları kıran dizinin dört farklı spin-off’unun çekileceğini duyurmuştu. Dört farklı yazarın kaleme alacağı yapımlar, George R.R. Martin evrenindeki dört farklı zamanda geçen dört ayrı hikâyeyi konu alacaktı. Kanaldan yapılan son açıklamalar, popüler diziye beşinci devam halkasının ekleneceği yönünde.

Yazar George R. R. Martin, mayıs ayında, kendine ait blogda beş yeni spinoff projesinin olacağını duyurmuştu. Martin, “Geçen hafta Los Angeles’a ulaştığımda üzerinde çalışılan dört tane senaryomuz vardı ama ben oradan ayrılana kadar sayı beşe çıktı” diyerek beşinci spin-off’a dair ipucu vermişti.

“Dört-şimdi beş- pilot senaryo üzerinde çalışıyoruz” diyen Martin, “Kaç tanesinin çekileceğini, kaç dizinin ortaya çıkacağını zaman gösterecek” ifadesini kullanmıştı.

Hayata geçilecek spin-off’ların Yedi Krallık’ta geçmesi ve Game of Thrones‘ta yaşananlardan öncesini anlatması bekleniyor. Öte yandan Game of Thrones‘un altı bölümden oluşacak 8. (final) sezonunun başlama tarihi henüz kesinleşmedi. Devam hikâyelerinin ise en erken 2019’da seyirci karşısına çıkması bekleniyor.