05.08.2016

Gaycation Özel Bölüm: Orlando

gaycation

İkinci sezonuna 7 Eylül’de başlamaya hazırlanan “Gaycation” özel bir bölümle başlayacak!

Viceland’in yapımcılığını üstlendiği tv programı Gaycation, Ellen Page ve Ian Daniel‘ın ziyaretlerini gerçekleştireceği, Orlando üzerine öyküsünü kuracak özel bir bölümü 24 Ağustos’ta izleyicisiyle buluşturacak. Haziran ayında gerçekleşen korkunç saldırının sonrası ise hazırlanan bu özel bölümün öyküsü olacak.

Page ve Daniel’ı takip eden Gaycation ekibi, önceki bölümlerde yakınlı, uzaklı pek çok noktayı ziyaret ederek, LGBTQ kültürünün lokal alanlardaki değişimine tanık oldu. Orlando için özel olarak çekilen bölümde, olayın gerçekleştiği mekandan kaçan iki kişi ve olay esnasında yakınlarını kaybedenler görüşme yapılacaklardan bazıları.

2016 Emmy Ödülleri’nde adaylığı bulunan programın partnerlerinden Page bu bahar SXSW’de: “Ayrıcalıklı bir insanım. Los Angeles’da yaşıyorum. Para getiren bir iş yaptım. Ancak sokağa çıkıp kız arkadaşımı öpemem“. “Amerika’da duruyor ve dünyada benden daha zayıf olan halkalar üzerine düşünüyorum. Gitmek için, duymak için ve görmek için bu bir fırsat” diyor Page.

İkinci sezon prömiyerini 7 Eylül’de Viceland’de yapacak Gaycation‘ın özel bölümü Orlando ise 24 Ağustos’ta yine Viceland üzerinden izleyiciyle buluşacak.

Kaynak: variety