06.09.2017

Genius’da Pablo Picasso’ya Antonio Banderas Hayat Verecek

Bu Sezon Genius’da Pablo Picasso, Antonio Banderas ile Hayat Bulacak

National Geographic yapımlarından Genius’ın başyapımcısı Brian Gazer ve Ron Howard, dizinin yeni bölümlerinde odağı bilimden sanata çevirecek.

İlk sezonunda Albert Einstein’ın hayatını konu eden dizi aldığı olumlu tepkiler sonrasında ikinci sezonda Pablo Picasso’nun karmaşık hayatını işleyecek. 1881’den 1973’e yaşayan ressam, ölümsüz eserleriyle bize sanatı bize yeniden düşündürtüyor. Bu unutulmaz sanatçıya ekranda Antonio Banderas hayat verecek.

Biller, yeni sezon duyurusunun ardından “Albert Einstein’da olduğu gibi aradığımız şey, dünyayı bambaşka şekilde gören birisiydi. Biri bilim, diğeri sanat dünyasında krallığın sahibi. Dizi sadece bilim insanlarının hayatını değil; tarihte büyük roller oynamış, dünyayı değiştirmiş insanları da konu edecek. Pablo Picasso, ikinci sezon için olan birçok fikir arasında önde geldi” açıklamasını yapmıştı.

Genius’ın on bölümlük yeni sezonu 2018 baharında yayınlanacak.

“Genius”Brain Grazer ve birinci sezonun ilk bölümünü yöneten Ron Howard‘ın projesi. İkinci sezonda başyapımcı ve showrunner Ken Biller da geri dönecek.