14.06.2016

Ghostbusters Hayranları Guinness Rekoru Kırdı

ghostbusters-singapore

12 Haziran 2016’da Ghostbusters hayranları, Singapur’da “Bir Yerde Toplanmış En Büyük Hayalet Kıyafetli İnsan Topluluğunu” oluşturarak yeni bir Guinness Dünya Rekoruna imza attı.

Organizasyon ülkemizde “GHOSTBUSTERS: Hayalet Avcıları” adı ile 29 Temmuz’da vizyona girecek Ghostbusters filmi için Sony Pictures Entertainment tarafından düzenlendi.

Otuz yıl önce ki Ghostbusters filmlerinin yeniden çevrimi olan ve tüm dünyada temmuz ortasından ağustos ayı sonuna kadar vizyona girmesi planlanan filmin hayranları, Singapur’da, Marina Bay Sands, The Event Plaza’da, üzerinde filmin ikonik “no ghost” logosunu taşıyan hayalet kostümlerini giyerek biraraya geldiler. Guinness Dünya Rekorları hakemince teyit edilen, toplam iki yüz altmış üç hayalet kostümlü film hayranı da böylece yeni bir başlık açarak, Bir Alanda Toplanan En Geniş Hayalet Kostümlü İnsan Grubu rekorunu kırdı.

Ghostbusters filminin yönetmeni Paul Feig, “Bu kadar insanın biraraya gelerek, hayalet kotümlerini giymeleri ve yeni bir Guinness Dünya Rekoru oluşturmaları, otuz iki yıl önce bu seriyi yaratan Dan, Harold ve Ivan’a gerçek bir saygı duruşudur” dedi.

Guinness Dünya Rekorları hakemi Rishi Nath: “Ghostbusters hayranlarının bu adanmışlığından ve macera ve eğlence anlayışlarından inanılmaz derecede etkilendik.  Resmi olarak onaylanmıştır – Bu muhteşem bir başarıdır” dedi.

Bu açıklamaların ardından, filmin hayranları Ghostbusters’ın yıldızı Melissa McCarthy ve yönetmen Paul Feig’in katıldıkları kırmızı halı törenine katıldılar.