24.08.2022

Hit Televizyon Programlarını Terk Eden Ünlüler

Seyfi AKBULUT

Oyuncuların kendi istekleriyle yüksek reytingli dizilerden ayrılmaları, izleyicileri her zaman şaşırtmıştır. Kimileri başka bir şeye odaklanmak isterken kimileri ise şahsi sebeplerden dolayı ayrıldılar. Programların onlardan sonra devam edip etmemesi de karakterlerinin ne kadar önemli olduğunu gösterir. Aşağıda sizin için dizilerden zamansız ayrılma kararı almış oyuncuları sıraladık.

1. Christopher Meloni (Law & Order: SVU)

Unutulmaz 12 yılın ardından Christopher Meloni, Law & Order’daki karakterine veda etti. Sezon finalinin ardından beklenmedik bir şekilde diziden ayrılan oyuncunun boşluğunu, senaristler nasıl dolduracaklarını bilemediler. İddialara göre Meloni NBC ile yaşadığı anlaşmazlıklar sonucu diziye veda etti.

2. Steve Carell (The Office)

7 görkemli yıl boyunca Steve Carell, uygunsuz şakalarıyla tanıdığımız, garip bir patron olan Michael Scott’a hayat verdi. 2010’da sözleşmesini yenilememe kararı alan Carell ile senaristler yollarını ayırmak zorunda kaldı. Carell’dan sonra dizi çok fazla devam etmedi. 2 sezon çabadan sonra hiçbir şeyin aynı olmadığını bilen senaristler diziyi bitirdi.

 

3. Dan Stevens (Downtown Abbey)

Julian Fellowes’u Noel özel bölümünde öldürmek tam bir haksızlıktı. Fakat Dan Stevens sözleşmesini yenilemekten vazgeçince senaristler son anda Fellowes’u öldürme kararı aldı. Matthew ve Mary’nin mutluluğunu bozmamak için senaristler ne kadar uğraşsalar da bu çaresizce girişim pek başarılı olmadı.

 

4. Jennifer Morrison (Once Upon A Time)

Reytingler ne kadar sallantıda olsa da Morrison’ın diziden ayrılması beklenmedik bir şeydi. Sözleşmesi bittikten sonra yenilemek istemeyen oyuncu altı yıldır içinde bulunduğu iş yoğunluğundan uzaklaşmak istedi. Morrison’ın ayrılması diziyi ne yönde etkileyecek henüz bilinmiyor fakat tahminler olumlu yönde değil.