12.04.2018

Vahşiler (Hostiles)

Scott Cooper’ın yönettiği Vahşiler (Hostiles) filminin oyuncu kadrosunda Christian Bale, Rosamund Pike, Wes Studi ile Jesse Plemons yer alıyor.

Vahşiler (Hostiles), 13 Nisan 2018’de sinemalarda!

1892’de geçen Hostiles, sert direnişten sonra ölüyor olan bir Cheyenne savaş şefini (Wes Studi) ve ailesini kabile topraklarına geri götürmeyi kabul eden efsanevi bir Ordu Kaptanının (Christian Bale) hikayesini anlatıyor. New Mexico’da tecrit edilmiş bir Ordu karakolu olan Fort Berringer’den, Montana çayırlarına kadar korkunç ve tehlikeli yolculuk yaparlarken, ailesi öldürülmüş genç bir dul (Rosamund Pike) ile karşılaşırlar. Düşman Comanche ve yol boyunca karşılaştıkları tehlikeleri yenmek için güçlerini birleştirmeleri gerekir.

1892’de Sanayi Devrimi’nin başlangıcında, Amerika’nın yerli halkı yenilir; yerleşim bölgelerine ve şehirlere doğru hızla kaybolur. Kızılderili Savaşlarının iki acı çeken rakibi, beklenmedik bir sonla karşılaşmaya zorlanır.

Eski bir savaş kahramanı ve şimdi gardiyan olan Joseph Blocker (Christian Bale) ve şimdi tutuklu olan Kuzey Cheyenne savaş şefi Yellow Hawk (Wes Studi), Blocker’ın komutanının kişisel ve siyasi servetini güçlendirmeye zorlanırlar.

Plan devreye girer; Blocker, adamları, Yellow Hawk ve ailesi karmaşık seyahat arkadaşları haline gelir. Yola çıktıktan kısa bir süre sonra grup, Comanche katliamından ötürü travma geçirmiş olan Rosalee Quaid ile karşılaşır ve o da gruba katılır.

Blocker, Yellow Hawk ve Quaid, Hostiles’ın kalbi haline gelir. Onlar acı, şiddet ve kayıplarla şekillenmiş, şüphe ve öfkenin sona ermesi imkansız olan inatçı savaşçılardır.

1.000 kilometre uzunluğundaki Odyssey benzeri kısımlardan oluşan yolculuklarına katlanmak ve hayatta kalabilmek için birlikte çalışmak zorunda kalan yoldaşlar, önyargıları ile yüzleşmek zorunda kalıyorlar ve en kötü farklarının kendi kontrolleri dışındaki güçler tarafından yaratılmış olduğunu fark ediyorlar. Karşıtlık ve korkularının bir şefkat ve hoşgörüye dönüşümü, insan ruhunun esnekliği ve değişim kapasitesinin kanıtıdır.