19.04.2018

Köpek Adası (Isle of Dogs)

Wes Anderson tarafından yazılmış yönetilmiş ve Anderson, Roman Coppola, Jason Schwartzman ve Kunichi Nomura‘nın öyküsü olan film Köpek Adası (Isle of Dogs)‘nın seslendirme kadrosunda Bryan Cranston, Koyu Rankin, Edward Norton, Bob Balaban, Bill Murray, Jeff Goldblum, Kunichi Nomura, Akira Takayama, Greta Gerwig, Frances McDormand, Akira Ito, Scarlett Johansson, Harvey Keitel, F. Murray Abraham, Yoko Ono, Tilda Swinton, Ken Watanabe, Mari Natsuki, Fisher Stevens, Nijiro Murakami, Liev Schreiber ve Courtney B. Vance yer alıyor.

Köpek Adası (Isle of Dogs), 20 Nisan 2018’de vizyonda!

Köpek Adası (Isle of Dogs), yazar / yönetmen Wes Anderson‘ın dokuzuncu filmi ve ikinci stop-motion animasyon filmidir. Köpek krizinin ve kitlesel anti-köpek histerisinin saplarında yakın gelecekte Japonya’da geçen büyük bir maceradır. Burada, sadece Çöp Adası olarak bilinen bir uçsuz bucaksız çöp dünyasında, sürgün edilmiş ve hayatta kalmak için bir araya gelmiş köpeklerin onları küçük bir insan pilotunun kazara inişi sayesinde hayat değiştiren maceraya sokması anlatılır.

Ortaya çıkan yolculuk mizah, aksiyon ve arkadaşlık ile doludur. Fakat, Japon sinemasının destansı kapsamına ve güzelliğine, köpek arkadaşlarının asil sadakatine, küçük ve gözden kaçırılanların umutsuz kahramanlığına, hoşgörüsüzlüğün reddine ve en önemlisi kırılmaz çocuk-köpek bağına dikkat çeker.

Köpek Adası (Isle of Dogs), 12 yaşındaki koğuş başkanı Atari Kobayashi’nin Mayor Kobayashi’ye yozlaşmasına ilişkin hikayesini anlatıyor. Yürütme Kararnamesi ile, Megasaki Şehri’nin tüm evcil hayvanları geniş bir çöp kutusuna atılırken, Atari, minyatür bir Turbo motor ile  tek başına yola çıkar ve kendi koruyucu köpeğini bulmak için Çöp Adasına uçar. Orada, bir grup yeni bulunan melez arkadaşlarının yardımıyla, bütün ilçenin kaderini ve geleceğini belirleyecek epik bir yolculuğa başlar.