05.05.2016

James Bond Kötülerinin En Kötüsü Hangisi?

Bond filminin yeni kötüsü (villain) Christoph Waltz. Waltz, Oberhauser rolüyle Spectre’de rol alacak.. Peki şimdiye kadarki Bond filmlerinde kimler geldi geçti kötüler kervanından? İşte Bond filmlerinin kötüleri:

Dr. No

Sahnedeki performansına yoğunlaşması nedeniyle, “Amerikan tiyatrosunun en korkutucu aktörü” ünvanıyla anılan Joseph Wiseman, tuhaf metal elleri olan kötü adamı 1962’de çekilen ilk James Bond filminde canlandırmıştı.

.

Red Grant 

Kızıl saçları, delici bakışları ve bronz sportif fiziğiyle, bu katil, James Bond’un rakipleri arasında en tehditkar olanı. Robert Shaw tarafından 1963 yapımı “From Russia with Love” filminde canlandırılan karakteri, Ian Fleming “öldürme güdüsü ayın pozisyonları ile örtüşen ahlaksız bir psikopat” olarak tanımlıyordu.

.

Goldfinger 

Profesyonel altın kaçakçısı Auric Goldfinger rolü ilk olarak Orson Welles’e teklif edilmişti, ancak istediği ücret çok yüksek bulununca, Alman aktör Gert Fröbe tarafından oynandı. Fröbe’nin İngilizce hataları nedeniyle ise daha sonra başka bir aktör tarafından dublajlandı.

. Ernst Stavro Blofeld

Christoph Waltz, bu suç dehasını canlandıracak 7. aktör olacakken, izleyicilerin aklında en çok “You Only Live Twice” filmindeki performansıyla Donald Pleasence kalmıştır. Bunu da biraz da olsa Austin Power komedilerindeki referansa borçludur.