16.03.2019

James Gunn Guardians of the Galaxy Serisine Geri Döndü

Disney’in, hakkında çıkan spekülasyonlar nedeniyle kovduğu yönetmen James Gunn, Guardians of the Galaxy’nin yönetmenliğine geri döndü

James Gunn’ın sosyal medya üzerinden pedofili ve tecavüz hakkında şaka içeren tweetler yazdığı bilgisi ile projeden uzaklaştırılan Gunn, bu tweetler için özür dilemişti. Filmin oyuncu kadrosunun da tam desteğini alan yönetmen için Disney geri adım atmamış ve Guardians of the Galaxy serisinin ilk iki filmini yöneten yönetmen, Disney tarafından üçüncü filmin yönetmenliğinden kovulmuş ve bu gelişme serinin hayranlarını şok etmişti.

Sonrasında deyim yerindeyse bir türlü hayır etmeyen bir projeye dönüşen Guardians of the Galaxy 3 için yeniden başa dönüldü ve James Gunn, filmin yönetmenliğine geri getirildi.

Şu an Suicide Squad devam filmi için çalışan yönetmen, filmin prodüksiyon işlemlerinin bitişinin ardından Guardians of the Galaxy 3 için kamera arkasına geçecek. Yaklaşık sekiz aylık bir sürenin ardından yeniden eski yönetmenine dönen filmin vizyon tarihi için de şimdiden bir erteleme düşünülmesi kaçınılmaz oldu.