09.04.2017

Jon Snow ve Daenerys’in Biraraya Gelmesi İçin Sebepler

Jon Snow ve Daenerys’in Biraraya Gelmesi İçin Sebepler

Game of Thrones’un sadece sayılı bölümü kaldı ve her şeyin nasıl biteceği hakkında herkes merak içinde. En son çıkan tanıtım videosu “Long Walk” bize bir kaç ipucu veriyor. Videoya göre iki parttan oluşacak son sezon Jon Snow, Cersei Lannister ve Daenerys Targaryen arasındaki güç savaşını merkezine alacak. Cersei’nin “Taht oyunlarını oynadığında, ya kazanırsın ya da ölürsün.” sözünden yola çıkarak sadece bir hükümdarın tahta çıkacağını düşündük. Peki ya her şeyi yanlış anladıysak?

Cersei’yi yenmek ve Lannister’ların Yedi Krallığını ortadan kaldırmak için Jon ve Daenerys’in bir araya geldiğini düşünsek nasıl olur? İki karakter de müttefik kazanmak için ne kadar istekli olduklarını kanıtladılar; Jon Snow The Wildings, The Knights of Vale ve dahası ile birlik olurken Daenerys de The Unsullied’i kontrol edip, The Greyjoys ailesi ile olan bağını pekiştirdi. Evlenip, Westeros’u beraber yönetseler nasıl olurdu diye düşünmeye başlamamıza teşvik edecek ve bu teorinin imkansız olmadığına inanmamızı sağlayacak bir kaç sebep sıraladık.

En klasik Game of Thrones teorilerinden biri olan “A Song of Ice and Fire”ı ele alalım. George R.R. Martin’in deyimi ve Game of Thrones evreninin baz alındığı asıl başlık. Birçok kişi bu deyimdeki Ice’in Jon’u ve Fire’ın da Daenerys’i temsil ettiğini düşünüyor. Basitçe, onların başlıkta olması ikisinin de finalin bir parçası olduğu anlamına geliyor.

İkisi de bekar. Jon Ygritte’i ve Daenerys de Khal Drogo’yu kaybetti. O zamandan beri Jon’un bir ilişkisi olmadı ve Dany bir süreliğine Daario ile birlikte olsa da altıncı sezonun sonunda ayrıldılar. Belki de Dany ve Jon birbirlerini bekliyordur.

Bu sezon kesinlikle buluşacaklar. Yeni sezonda aralarındaki mesafeyi azaltıyorlar. Hatta geçen yıl çekilmiş set fotoğrafları bizzat buluşacaklarını doğruluyor. Aralarındaki iletişim kesinlikle hareketlenebilir.

İkisinin de tahtta olma hakları var. Altıncı sezon, Lyanna Stark ve Rhaegar Targaryen’in Jon’un ebeveyni olduğu teorisini doğruladı. Baratheon-Lannister’ların tahtta olma hakları olduğu için tahtı almak için ilk sırada olacaklar. Ama Joffrey ve Tommen Lannister diğer yanda da Stannis ve Renly Baratheon öldüler. Cersei ölünce, yaşayan hiçbiri Baratheon kalmayacak. Bu da Robert Baratheon’dan önceki son hükümdarın Targaryen olmasından dolayı Targaryen’in tahtta hakkı olabileceği anlamına geliyor. Jon erkek bir mirasçı ama aynı zamanda teknik olarak yarı Targaryen. Daenerys, öte yandan, kadın olmasına rağmen safkan bir Targaryen.

Cersei’in ölmesi yada yenilmesi durumunda, Jon ve Dany’nin beraber yönetmesi mantıklı. Yukarıdaki her şeyi göz önüne alırsak, en uygun çözüm bu gibi gözüküyor. İkisi de cesur ama deneyimsiz hükümdar olduklarını kanıtladılar. Ama beraber olurlarsa iyi bir takım olabilirler. Aşık olup evlenmeseler de yapılacak en mantıklı politik hareket beraber olmaları.

Haber: Gizem Tekkanat | Kaynak: Popsugar