04.01.2019

Jordan Peele’nin Merakla Beklenen “Us” Filminden Altyazılı İlk Fragman

Jordan Peele imzalı Us (Biz)

Günümüzde, Kuzey Kaliforniya sahilinde geçen USBİZ filmi bir Monkeypaw Productions yapımı.

Oscar ödüllü Luipita Nyong’o, kocası Gabe (Black Panther’de Winston Duke) ve iki çocukları (Shahadi Wright Joseph, Evan Alex) ile birlikte sakin bir yaz tatili için sahil kıyısındaki çocukluk evine dönen Adelaide Wilson rolünde. Geçmişten gelen, açıklanamayan ve çözülmeyen bir travma tarafından ele geçirilen ve ürkütücü bir dizi tesadüf yaşayan Adelaide, ailesinin başına kötü bir şey geleceğinden giderek daha emin olmaya başladıkça paranoyasının da tırmandığını farkeder.

Arkadaşları (Emmy ödüllü Elisabeth Moss, Tim Heidecker, Cali Sheldon, Noelle Sheldon) ile plajda geçirdikleri gergin bir günün ardından Adelaide ve ailesi tatil evlerine dönerler. Wilson’lar akşam karanlığı çöktüğü sırada garaj yolunda el ele tutuşmuş dört kişinin siluetini görürler. BİZ filminde, sevimli bir Amerikan ailesi, dehşet verici esrarengiz düşmanlarıyla yani kendilerinin tıpatıp aynısı olan kötü versiyonlarıyla karşı karşıya geliyor.

Get Out ile büyük bir çıkış yakalayan, yazar ve yönetmen Peele; Sean McKittrick, Jason Blum ve Monkeypaw’dan Ian Cooper ile Monkeypaw Productions şirketi için yapımı üstleniyor. BİZ filmi 15 Mart’ta sinemalarda olacak.