12.06.2016

Jude Law’ın Reddettiği Başrol

Jude Law Superman Returns'deki Başrolü Reddetti

Geçtiğimiz günlerde “The Late Show”da Stephen Colbert’e konuk olan Jude Law, 2006 yılında yönetemenliğini Bryan Singer’ın yaptığı “Superman Returns” filminde Superman rolününün teklif edildiğini ancak kostüm yüzünden reddettiğini açıkladı.

Kostüm yüzünden büyük tereddütleri olduğunu söyleyen Jude Law, “Ben İngilizim, ve bilmiyorum kendimi o rolde düşünemedim. Superman’in kostümü ile ilgili endişelerim vardı.” dedi.

Bryan Singer’ın kendisini kostümü bir kere denemeye ikna etmesi üzerine kostüm güvenlik ve kostümden sorumlu bir kadın ile Jude Law’a gönderildi, ancak bu da Jude Law’ı ikna etmeye yeterli olmadı: “Tabii ki sizin önününüzde deneyemem deyip kostümü banyoya götürdüm ve orada giydim. Aynaya baktım ve birden Superman’dim! Kafamın içinde Superman müziği çalmaya başladı. Sonra kendimi üzerimde bu kostümle tüm dünyaya yayılan o posterlerde hayal ettim. Sonra da mümkün değil! dedim ve üzerimden çıkarttım. Fotoğraf falan da çekilmedim. O görüntü sadece kafamda. Ama iki dakikalık da olsa Superman’dim ve bu yetti.”

“Superman Returns” filminde Superman rolü Brandon Routh’a gitti.  Şu sıralar ise rolü İngiliz oyuncu Henry Cavill canlandırıyor.

Haber: Selin Özçelik