25.10.2017

Juliette Lewis Antalya’da Sinemaseverlerle Söyleşiye Katıldı

Bu yıl 54’üncüsü düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında Antalya’da bulunan Hollywood yıldızı, ABD’li oyuncu Juliette Lewis, kariyerindeki en önemli basamaklardan biri sayılan 1991 yapımı Cape Fear adlı filmin özel gösteriminin ardından söyleşiye katıldı. Festivalde yer almaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Lewis, “Amerika’yı terk edip gözlerimi burada açma imkanımdan dolayı çok memnunum” dedi.

Cape Fear’a dair soruları da cevaplayan Lewis, film öncesi Scorsese tarafından keşfedilmediğini kendi gidip başvurduğunu belirtti: “Aslında, herkes beni Martin Scorsese’in keşfettiğini düşünüyor; ama ben kendim gidip başvuru yaptım. O yaşlarda parkta, yavru kedi seven bir kızla tanışmıştım. İlham alıp o yaşlarda bir kızı canlandırmaya karar verdim. Film çekildiğinde canlandırdığım karakter 14, ben 19 yaşındaydım. Yüzlerce kadın oyuncu arasından seçildim.”

 

Müzik İnsanları Birbirine Bağlıyor

Lewis, aslında farklı yaratıcı alanlara ilgisi olduğunu, şarkı söyleyip dans ederken, babasının oyuncu olmasından dolayı sinemaya yöneldiğini söyledi. Juliette and the Licks grubuyla bir dönem şarkı da söyleyen sanatçı, “Müzik mi, film mi?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Yapmadığım zamanlarda ikisini de çok özlüyorum. Müzik insanları birbirine, tanrıya bağlıyor. Hayatın bir kutlaması adeta. Film ise içten gelen farklı bir şey. İkisini de çok seviyorum. Rock’n Roll, Blues, Soul benim için özgürlük demek. Bunlarla kendimi hep bağdaştırdım. Küçüklüğümden beri böyleydim ve ailem beni böyle yetiştirdi. Her zaman şarkıcı olmak istemiştim. Strange Days’te de şarkı söylemek zorunda kalınca bu açığa çıktı. PJ Harvey şarkılarını söylemek de zordu.”

Ünlü aktris Trump ile ilgili soruya ise “Politikadan konuşmayalım, başka şeylerden konuşalım. Mesela kediler…” şeklinde esprili bir cevap verdi.