03.07.2017

Kirsten Dunst Oyunculuğu Bırakmayı Düşünmüş

Bu düzen bana göre değildi.”

Büyük bütçeli Hollywood filmlerinde başrol olmayı dünyanın en eğlenceli ve havalı mesleği olarak düşünebilirsiniz, ama bunu yaşayan herkes bu düşünceye katılmayabilir.

The Times ile yaptığı uzun bir sohbette Kirsten Dunst, oyunculuk kariyerini neredeyse bırakacağı hakkında konuştu.

İlk başlarda daha düşük bütçeli filmlerde boy gösteren Dunst şöyle dedi: “Acaba bunu daha fazla yapıp yapmak istemediğim hakkında bir geçiş dönemi yaşadım.”

Ayrıca Sam Raimi’nin Spider –Man filminde Mary-Jane Watson karakterine hayat verdikten sonra karşı karşıya kaldığı ün ve göz önünde olmaya “duygusal bir yük” olarak göndermede bulundu.

Yine de Dunst’ın yüzleşmek zorunda olduğu tek şey ün değildi, romantik komedi, devam filmleri veya filmlerde oynadığı gibi “kadın başrol oyuncusu” olmaya devam etmek istemediğini söyledi ve “Büyük stüdyo filmleri yapıyorsunuz ve sizin bir düzene uymanızı bekliyorlar, fakat bu düzen bana göre değildi. Başrol kadın oyuncu olmaktansa sıradan karakterleri oynamayı tercih ederim. Onlar daha az ilginç oluyor.” dedi.

Yeniden çekilen filmlere karlı işler diye diyerek son haftalarda yine Hollywood’a göndermede bulunmuştu.

Ayrıca oyuncu Spider-Man: Homecoming için hiçbir şey hissetmediğini, yenileri yerine ilk filmde olmayı tercih ettiğini söyledi.

Oyuncunun bir sonraki projesi Cannes’da gösterilecek olan Sofia Coppola’nın The Beguiled filmi.

Kaynak: Digital Spy

Çeviri: İrem YURTSEVER