14.06.2019

Kubrick’in Korku-Gerilim Başyapıtı The Shining’in Devamı Doctor Sleep

The Shining’in devamı Doctor Sleep’ten ilk fragman

İlginç bir devam filmi “Doctor Sleep”

Stephen King‘in 2013 yılında yayınlanan Doctor Sleep adlı eserinin uyarlaması olan filmde The Shining‘in çocuk karakteri Danny’nin ilerleyen yaşlardaki haline odaklanılıyor. Yani Danny Torrance’ın büyümüş halini izleyeceğimiz filmde Danny’yi Ewan McGregor canlandırdı.

Stephen King‘in 203 yılında yayınlanan Doctor Sleep adlı eserinin uyarlaması olacak filmi geçtiğimiz yıl Gerald’s Game adlı filme imza atan Mike Flanagan yönetti.

Filmden yayınlanan ilk afiş

“Çocukluğunda bir kışını geçirdiği Overlook Oteli’nin “sakinlerinden” bir türlü kurtulamayan Dan, yıllarca bir şehirden diğerine sürüklenirken, sonunda ufak bir New Hampshire kasabasına yerleşir, bir bakım evinde işe girip, kalan “ışıltısını” ölmekte olan insanları rahat ettirmekte kullanır. Orada Dan’e ‘Doktor Uyku’ adını verirler. Dan, o güne dek görmediği kadar parlak bir ışıltıya sahip olan küçük bir kızla, Abra Stone’la tanıştığında geçmişiyle barışır ve Abra’nın hayatta kalabilmesi için iblislerle zorlu bir mücadeleye girişir.” şeklinde özetlenebilecek konusu, bakalım sinemada nasıl işlenecek.

İşte filmden yayınlanan ilk fragman