10.03.2017

Lars Von Trier En Ciddi Şiddet İçeren Filmi İle Geliyor

Lars von Trier, The House That Jack Built’in şimdiye kadar çektiği en  ciddi derecede şiddet içeren, en vahşi filmi olacağını söyledi.

Her yaptığı filmle ya da ayrıksı açıklamalarıyla sansasyon yaratan Lars Von Trier, The House That Jack Built isimli filminin çekimleri başlamıştı. Uma Thurman, Matt Dillon, Riley Keough, Dancer in the Darkve Dogville’de izlediğimiz Siobhan Fallon Hoga, Sofie Gråbøl ve Bruno Ganz gibi isimler yer aldığı The House That Jack Built, 1970’lerin Amerikası’nda geçecek ve Jack isimli baş karakterin beş farklı olayını ve seri katil olma yolundaki gelişimini anlatacak.  Jack ismindeki bu süper zekalı bir katilin 12 yıllık hayat sürecini yine karakterin bakış açısından izleyeceğimiz filmin çekimlerine başlanıldığından itibaren özellikle hayranları tarafından yakın takipteydi. Trier’in geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden yayınladığı fotodan sonra şimdi de yaptığı açıklama heyecanı daha da arttırdı. .

Matt Dillon ve Uma Thurman zorlu görevi kabul ettiler.

Indiewire‘ın haberine göre geçtiğimiz gün filmin çekimlerine ara verip basına açıklama yapan Von Trier; The House That Jack Built’in şimdiye kadar çektiği en vahşi ve en şiddetli film olacağını söyledi. Başrolleri seçerken neye dikkat ettiği sorulduğunda ise yönetmen, “Uma ve Matt’i seçtim çünkü yüzleri asla okunamayan ve kestirilemeyen iki oyuncu. Birçok oyuncuya senaryoyu yolladık ve neredeyse hepsi benimle çalışmayı çok istediğini ama bu senaryoyla mümkün olmayacağını anlattı. Ardından Matt ve Uma kabul ettiler ve ben onlara defalarca “Emin misiniz?” dedim. Sanırım okuma kabiliyetleri olup olmadıklarını kontrol etmeleri gerek çünkü senaryo çok çılgın ve vahşi.”  Von Trier’in bu açıklamaları, filmografisini yakından tanıyanlar için hiç de şaşırtıcı değil aslında. Bakalım Von Trier, sınırlarını daha ne kadar zorlayacak. Filmin, 2018 Cannes Film Festivali’ne kadar bitmesi planlanıyor.